Super Bowl LVIII: San Francisco 49ers podążają za Kansas City Chiefs

Sen o Super Bowl dla Amona Ra St. Browna dobiegł końca, jego Detroit Lions roztrwonili wyraźną przewagę w meczu o mistrzostwo NFC

Amon Ra St. Brown’s Detroit Lions stracili szansę na miejsce w Super Bowl. Drużyna ze stanu Michigan przegrała w meczu o mistrzostwo NFC z San Francisco 49ers 24:27 (24:7), mimo że do przerwy prowadziła 17 punktami.

Brown zdobył 7 przyłożeń na 87 jardów. Przyłożenia pochodziły wyłącznie z gry biegowej. Jameson Williams, David Montgomery i Jahmyr Gibbs zdobyli odpowiednio 42, 1 i 15 jardów.

W drugiej połowie grało już tylko San Francisco. Brandon Aiyuk, Christian McCaffrey ze swoim drugim przyłożeniem i Elijah Mitchell zmienili deficyt 7:24 w prowadzenie 34:24. Remis 31:34 przyszedł zbyt późno.

W Super Bowl 49ers zmierzą się z Kansas City Chiefs, którzy w meczu o mistrzostwo AFC pokonali Baltimore Ravens.