Super Bowl LVIII: San Francisco 49ers следват Kansas City Chiefs

Мечтата на Ра Сейнт Браун за Супербоул приключи, неговите Детройт Лъвове пропиляха ясна преднина в мача за първенството на NFC

Амон Ра Сейнт Браун Детройт Лъвовете изпуснаха място в Супербоул. Отборът от щата Мичиган загуби мача от първенството на NFC от Сан Франциско 49ърс с 24:27 (24:7), въпреки че на почивката водеше със 17 точки.

Уайд ресивърът Сейнт Браун направи 7 улови за 87 ярда. Тъчдауните дойдоха изключително от играта с бягане. Джеймсън Уилямс, Дейвид Монтгомъри и Джахмир Гибс вкараха с пробягвания съответно от 42, 1 и 15 ярда.

През второто полувреме игра само Сан Франциско. Брандън Айюк, Крисчън Маккафри с втория си тъчдаун рън и Илайджа Мичъл превърнаха изоставането от 7:24 в преднина от 34:24. Равенството 31:34 дойде твърде късно.

В Супербоул 49-те ще се изправят срещу Канзас Сити Чийфс, които победиха Балтимор Рейвънс в мача за първенството на АФК.