NFL Week 18: Indianapolis Colts przegrywają z Jacksonville – Detroit Lions świętują trzecie zwycięstwo w sezonie

Indianapolis Colts zaskakująco przegrywają z Jacksonville Jaguars i teraz muszą obawiać się o swój bilet do play-offów. Amon-Ra St. Brown i Detroit Lions świętują zwycięstwo dopingiem na koniec sezonu. ran podsumowuje mecze o 19:00.

Indianapolis Colts w Jacksonville Jaguars 11:26

Win and you’re in – domyślne dla Indianapolis Colts nie mogło być bardziej jasne przed ich ostatnim meczem sezonu w Jacksonville. Dzięki wygranej drużyna, której liderem jest Jonathan Taylor, mogła zapewnić sobie udział w play-off.

Jaguars, którzy do tej pory wygrali tylko dwa mecze, mieli jednak inne plany: silna obrona zdusiła w zarodku wiele zapędów Colts i tym samym już na początku odebrała wiatr w żagle kandydatom do play-offów. Zwłaszcza Taylorowi trudno było się rozwinąć.

Podobnie było z rozgrywającym Carsonem Wentzem, który prawie nie widział gruntu pod agresywną linią defensywną. W trzeciej kwarcie weteran popełnił dwa gorzkie przewroty (jedno fumble, jedno przechwycenie), które Jaguars zdołali zamienić na dziesięć punktów. Jedyne przyłożenie Colts padło pod koniec czwartej kwarty.

Jego odpowiednik Trevor Lawrence zakończył swój pierwszy sezon w NFL z wykrzyknikiem i pozostał bezbłędny. Po 60 minutach aktualny pick nr 1 miał na koncie 223 jardy i dwa przyłożenia.

Indianapolis kończy sezon z bilansem 9-8 i potrzebuje teraz pomocy w wyścigu o play-offy. Jaguary poprawiły swój rekord do 3-14.

Green Bay Packers w Detroit Lions 30-37

Dwaj rywale z NFC North rozegrali pojedynek równych sobie na zakończenie sezonu. Obie drużyny przekonały do siebie mocnymi zagraniami i zdobyły po cztery przyłożenia. Po stronie Lions ponownie świetnie spisał się Amon-Ra St. Brown, który zakończył mecz z 109 jardami odbiorów i przyłożeniem.

Packers, którzy już wcześniej zapewnili sobie numer 1 w NFC, poszli na łatwiznę i w połowie meczu zmienili rozgrywającego Aarona Rodgersa. Jordan Love dał Green Bay chwilowe prowadzenie, ale jego dwa przechwyty w końcowych minutach ostatecznie utorowały drogę Detroit.

Lwy poprawiają swój rekord do 3-13-1 w tym roku, podczas gdy Green Bay (13-4) żegna się z bye week i wchodzi do playoffów za dwa tygodnie.

Drużyna futbolowa z Waszyngtonu pokonała New York Giants 22-7

New York Giants kontynuowali swój nosedive przeciwko rywalom z dywizji ze stolicy USA. Ofensywa trzeciego rozgrywającego Jake’a Fromma zdobyła tylko 177 jardów (w tym 103 jardy z podania Fromma) i nie wyszła poza przyłożenie.

Drużyna futbolowa natomiast zakończyła sezon z pozytywnym akcentem: biegacz Antonio Gibson (146 jardów i przyłożenie w 21 biegach) i przyjmujący Terry McLaurin (93 jardy w czterech złapanych piłkach) wnieśli istotny wkład w siódme zwycięstwo drużyny w sezonie, a drugie przyłożenie zdobył safety Bobby McCain, który przeniósł przechwyconą piłkę 30 jardów do strefy końcowej.

Po zdobyciu tytułu mistrza dywizji w zeszłym roku, w tym roku Waszyngton musi zadowolić się trzecim miejscem w NFC East (7-10). Giants mają za sobą rozczarowujący sezon, w którym nie udało im się wyjść poza cztery zwycięstwa (4-13).

Chicago Bears w Minnesota Vikings 17:31

After trailing for 3:14, the Vikings really turned it on in the second half and ultimately celebrated a well-deserved win to close out season. Rozgrywający Kirk Cousins zanotował trzy przyłożenia i zdobył 250 jardów.

Bears signal-caller Andy Dalton wyraźnie zwolnił w drugiej połowie po mocnym początku i dokonał dwóch gorzkich przechwytów w ostatniej kwarcie, z których pierwszy został odzyskany przez gwiazdę cornerback Patrick Peterson dla pick-six dla Vikings.

Minnesota kończy sezon z rekordem 8-9, natomiast Chicago nie może wyjść poza 7-10.