NFL Week 18: Indianapolis Colts lose to Jacksonville – Detroit Lions celebrate third win of the season

The Indianapolis Colts lose surprisingly to the Jacksonville Jaguars and now have to fear for their play-off ticket. Амон-Ра Сейнт Браун и Детройтските лъвове празнуват радостна победа в края на сезона. ран обобщава мачовете в 19:00 ч.

Indianapolis Colts в Jacksonville Jaguars 11:26

Вини и влизаш – не можеше да се каже по-ясно за Индианаполис Колтс преди последния им мач за сезона в Джаксънвил. При победа отборът около звездата Джонатан Тейлър можеше да приключи участието си в плейофите.

Ягуарите, които досега са спечелили само два мача, обаче имаха други планове: силната защита прекъсна много от атаките на Колтс още в зародиш и по този начин отне вятъра от платната на кандидатите за участие в плейофите още в началото. Особено Тейлър почти не успя да се развие.

Същото важи и за плеймейкъра Карсън Уенц, който почти не се справи с агресивната защитна линия. През третата четвърт ветеранът извърши два горчиви обрата (един фъмбъл и едно прехващане), които Ягуарите успяха да превърнат в десет точки. Единственият тъчдаун на Колтс дойде в края на четвъртата четвърт.

Неговият колега Тревър Лорънс завърши първия си сезон в НФЛ с възклицателен знак и остана без грешки. След 60 минути настоящият избор № 1 имаше 223 ярда и два тъчдауна.

Индианаполис завършва сезона с резултат 9-8 и сега се нуждае от помощ в надпреварата за плейофите. Ягуарите подобриха резултата си до 3-14.

Грийн Бей Пакърс в Детройт Лайънс 30-37

Двата съперника от Северната конференция на NFC изиграха двубой на равностойни съперници, за да закрият сезона. И двата отбора убедиха със силни игри и отбелязаха по четири тъчдауна. От страна на „лъвовете“ отново се отличи Амон-Ра Сейнт Браун, който завърши мача със 109 получени ярда и тъчдаун.

Пакерите, които вече си бяха осигурили първото място в НФК, постъпиха малко по-леко и на полувремето замениха звездата Аарон Роджърс. Джордан Лав даде на Грийн Бей временна преднина, но двете му прекъсвания в последните минути в крайна сметка проправиха пътя на Детройт.

Лъвовете подобриха рекорда си до 3-13-1 за годината, докато Грийн Бей (13-4) се сбогува с прощалната седмица и влиза в плейофите след две седмици.

Футболният отбор на Вашингтон в Ню Йорк Джайънтс 22-7

Ню Йорк Джайънтс продължиха да се сриват срещу съперниците си от столицата на САЩ. Нападението около третия куотърбек Джейк Фром успя да запише само 177 ярда (включително 103 ярда пас от Фром) и не успя да стигне по-далеч от тъчдаун.

От друга страна, футболният отбор завърши сезона с положителен резултат: бегачът Антонио Гибсън (146 ярда и тъчдаун при 21 бягания) и ресивърът Тери Макларън (93 ярда при четири уловени топки) имат важен принос за седмата победа на отбора за сезона, а вторият тъчдаун беше отбелязан от предпазителя Боби Маккейн, който пренесе прихващане на 30 ярда в крайната зона.

След като миналата година спечели титлата в дивизията, тази година Вашингтон трябва да се задоволи с третото място в Източната част на НФК (7-10). Джайънтс изживява разочароващ сезон, като не успява да постигне повече от четири победи (4-13).

Chicago Bears в Minnesota Vikings 17:31

След като изоставаха в продължение на 3:14 минути, „викингите“ наистина се включиха през второто полувреме и в крайна сметка отпразнуваха заслужена победа, за да закрият сезона. Куотърбекът Кърк Къзънс записа три тъчдауна и завърши с 250 ярда.

След силното си начало през второто полувреме Анди Далтън значително забави темпото и направи два горчиви интерсепшъна в последната четвърт, първият от които беше възстановен от звездния корнер Патрик Питърсън за pick-six за Викингите.

Минесота завършва сезона с рекорд 8-9, а Чикаго не може да премине границата 7-10.