San Francisco 49ers deklasują Philadelphia Eagles, Rams psują powrót Joe Flacco

San Francisco 49ers dominują w meczu na szczycie z Philadelphia Eagles. Joe Flacco przegrywa z Cleveland Browns w starciu z Los Angeles Rams. A Carolina Panthers pozostają nieskuteczni pomimo najlepszych starań.

San Francisco 49ers @ Philadelphia Eagles 42:19

W meczu na szczycie pomiędzy dwiema drużynami, które mają uzasadnione nadzieje na zajęcie pierwszego miejsca w NFC, zaskakująco wyraźnie wygrali San Francisco 49ers.

Eagles zaczęli lepiej, nie tracąc punktów w pierwszej kwarcie i zdobywając dwa gole z pola. Potem jednak 49ers przejęli kontrolę nad meczem. Zdobyli cztery przyłożenia w drugiej i trzeciej tercji, podczas gdy Eagles tylko raz w tym czasie dotarli do strefy końcowej

Brock Purdy, rozgrywający 49ers, rzucił 314 jardów i cztery przyłożenia, nie popełniając przy tym żadnego błędu. Szeroki odbiornik Deebo Samuel złapał dwa podania na przyłożenie. Running back Christian McCaffrey zdobył 133 jardy i przyłożenie. Rozgrywający Eagles, Jalen Hurts, zanotował 298 jardów, jedno przyłożenie i jedno przyłożenie w biegu.

49ers mają na koncie dziewięć zwycięstw i trzy porażki, podczas gdy Eagles wciąż mają pierwsze miejsce w NFL w swoich rękach z rekordem 10-2.

Cleveland Browns @ Los Angeles Rams 19:36

Los Angeles Rams świętują trzecią wygraną z rzędu i wracają do walki o playoffy. Browns zmniejszyli różnicę do 19-20 dzięki przyłożeniu na 8:49 minut przed końcem, ale potem nie zdobyli dodatkowego punktu. Z drugiej strony Rams zakończyli kolejne dwa drive’y kolejnymi przyłożeniami, aby zakończyć triumf.

Dwukrotny zwycięzca Super Bowl Joe Flacco, który podpisał kontrakt z Browns dopiero pod koniec listopada i teraz wracał do gry, rzucił na 254 jardy, dwa przyłożenia i przechwyt. Rozgrywający Rams, Matthew Stafford, zdobył łącznie 279 jardów i trzy przyłożenia. Najskuteczniejszym odbiorcą podań był ponownie Puka Nacua z 105 jardami odbiorczymi i przyłożeniem.

Rams mają teraz bilans 6-6, a Browns 7-5.

Carolina Panthers @ Tampa Bay Buccaneers 18-21

Carolina Panthers pozostają najbardziej nieudaną drużyną w NFL. Jednak ich drugie zwycięstwo w sezonie mogło być możliwe w tym meczu. Pantery objęły prowadzenie 10:7 w trzeciej kwarcie i nie chciały się otrząsnąć w miarę upływu meczu. Chuba Hubbard zdobył swoje drugie przyłożenie na pięć minut przed końcem meczu, co pozwoliło Panterom zmniejszyć różnicę do 18:21. Kiedy jednak Pantery odzyskały posiadanie piłki, rozgrywający Bryce Young rzucił przechwyt.

Wybór nr 1 w drafcie NFL w 2023 r. ogólnie zmagał się z trudnościami, wykonując zaledwie 15 z 31 podań na 178 jardów. Baker Mayfield, rozgrywający z Tampa Bay, zanotował 202 jardy, jedno przyłożenie i jedno przechwycenie. Buccaneers są teraz 5-7 w sezonie, podczas gdy Panthers są 1-11