Сан Франциско 49ers превъзхожда Филаделфия Ийгълс, Рамс развалят завръщането на Джо Флако

Сан Франциско 49ерс доминират в топ мача срещу Филаделфия Ийгълс. Джо Флако допуска поражение с Кливлънд Браунс в Лос Анджелис Рамс. А Каролина Пантърс остават без успех въпреки всички усилия.

San Francisco 49ers @ Philadelphia Eagles 42:19

В топ мача между два отбора, които имат основателни надежди да завършат на първо място в NFC, Сан Франциско 49ers спечелиха изненадващо категорично.

Ийгълс започнаха по-добре, като не допуснаха нито една точка през първата четвърт и сами си отбелязаха два гола. След това обаче 49ers поеха контрола върху играта. Те отбелязаха четири тъчдауна през втория и третия период, докато Орлите влязоха в крайната зона само веднъж през този период от време

Brock Purdy, куотърбекът на 49ers, хвърли силно 314 ярда и четири тъчдауна, без да допусне обрат. Уайд рисийвърът Дибо Самюел улови два тъчдаун паса. Бягащият бек Крисчън Маккафри натрупа 133 ярда и един тъчдаун. Куотърбекът на „орлите“ Джелал Хъртс записа 298 ярда, един тъчдаун пас и един бърз тъчдаун.

49ърс са с рекорд от девет победи и три загуби, докато Ийгълс все още държат първото място в НФЛ в свои ръце с рекорд от 10-2.

Cleveland Browns @ Los Angeles Rams 19:36

Огнените от Лос Анджелис празнуват третата си поредна победа и се връщат в борбата за плейофите. Браунс намалиха разликата до 19:20 с тъчдаун 8:49 минути преди края, но след това пропуснаха допълнителната точка. Овните пък завършиха следващите два драйва с нови тъчдауни, за да завършат триумфа.

Двукратният носител на Супербоул Джо Флако, който едва в края на ноември подписа договор с „Браунс“ и сега се завръща, хвърли 254 ярда, два тъчдауна и един пресечен удар. Куотърбекът на „Овните“ Матю Стафорд натрупа общо 279 ярда и три тъчдаун паса. Най-ефективният получател на пасове отново беше Пука Накуа със 105 получаващи ярда и един тъчдаун.

Сега „овните“ са с резултат 6-6, докато „браунс“ са с резултат 7-5.

Carolina Panthers @ Tampa Bay Buccaneers 18-21

Каролина Пантърс остават най-неуспешният отбор в НФЛ. Въпреки това втората им победа за сезона можеше да бъде възможна в този мач. В третата четвърт „Пантерите“ поведоха с 10:7 и отказаха да се отърват от тях в хода на мача. Чуба Хъбард вкара втория си тъчдаун пет минути преди края на мача, което позволи на „Пантерите“ да намалят разликата до 18:21. Въпреки това, когато по-късно „Пантерите“ си върнаха владението на топката, куотърбекът Брайс Йънг хвърли интерсепшън.

Избраният под номер 1 в Драфта на НФЛ през 2023 г. се бореше като цяло, като завърши само 15 от 31-те си паса за 178 ярда. Бейкър Мейфийлд, куотърбекът от Тампа Бей, записа 202 ярда, един тъчдаун и едно прекъсване. Букканърс вече са 5-7 през сезона, докато Пантърс са 1-11