NFL – Tydzień 11: Detroit Lions z mega comebackiem – Houston Texans pokonują Arizona Cardinals

W dniu numer 11 Houston Texans pokonali Arizona Cardinals. W tym samym czasie Jacksonville Jaguars pokonali Tennessee Titans. Pierwsze niedzielne mecze online

Chicago Bears @ Detroit Lions 26:31

Chicago Bears byli bliscy niespodzianki, ale nie zdołali odwrócić losów spotkania na swoją korzyść. Lions zdobyli 17 ze swoich 31 punktów w czwartej kwarcie. Drużyna trenera Dana Campbella zdobyła przyłożenie na niespełna trzy minuty i 30 sekund przed końcem. Było to częściowo spowodowane faktem, że rozgrywający Jared Goff otrząsnął się po słabym początku meczu i był w stanie przesunąć piłkę w dół boiska podczas kilku akcji w czwartej kwarcie.

Weteran rzucił na 236 jardów i dwa przyłożenia, ale trzy z jego podań zostały przechwycone. Odbiornik Amon-Ra St. Brown wykonał osiem przyjęć na 77 jardów i przyłożenie.

Po drugiej stronie rozgrywający Bears, Justin Field, który powrócił po kontuzji, zdobył nieco ponad 100 jardów biegiem, 169 jardów podaniem i jedno przyłożenie. W grze podaniowej często znajdował D.J. Moore’a, który w sumie zdobył 96 jardów i przyłożenie z siedmioma przyjęciami.

Bears są teraz 3-8, podczas gdy Lions mają rekord 8-2.

Pittsburgh Steelers @ Cleveland Browns 10-13

W defensywnym starciu Cleveland Browns odnieśli wysokie zwycięstwo nad Pittsburgh Steelers. Rozgrywający Dorian Thompson-Robinson, który zastąpił kontuzjowanego Deshauna Watsona, dość skutecznie poruszał piłką w krótkiej grze podaniowej. Wykonał 24 z 42 podań na 165 jardów i zanotował jedno przechwycenie. Gra biegowa również nie działała, a Browns nie zdołali przekroczyć bariery 100 jardów.

Ale Steelers również pokazali kilka oznak życia w ataku. Kenny Pickett wykonał 14 podań na 93 jardy. W grze biegowej Jaylen Warren zdołał przyciągnąć uwagę wieloma dobrymi zagraniami. Młody zawodnik zdobył 129 jardów i przyłożenie.

Mecz rozstrzygnął tuż przed końcem kopacz Browns, Dustin Hopkins, zdobywając field goal. Browns poprawili swój rekord do 7-3, Steelers są teraz 6-4

Los Angeles Chargers @ Green Bay Packers 20:23

Las Vegas Raiders @ Miami Dolphins 13:20

Główny trener Antonio Pierce ponosi pierwszą porażkę w swojej młodej karierze trenerskiej. W niespodziewanie defensywnym meczu, obie drużyny zdobyły tylko sześć punktów w drugiej połowie;

Debiutant Aidan O’Connell (271 jardów podań, jedno przyłożenie, trzy przechwyty) przez długi czas walczył z dobrą obroną Dolphins, która ciężko pracowała z formacjami blitz i rotacyjnymi kryciami. Obrońca Dolphins Jalen Ramsey rzucił dwa przechwyty, w tym jeden z niewielką stratą.

W międzyczasie ofensywa Dolphins wyglądała znacznie lepiej statystycznie, a Tua Tagovailoa wykonał 28 z 39 podań na 325 jardów, dwa przyłożenia i przechwyt, ale Dolphins odnotowali również dwa fumble i nieudaną czwartą próbę. Jak zawsze, Tyreek Hill, który musiał zrobić sobie przerwę z powodu kontuzji, był gwiazdą. Odbiornik zanotował łącznie 10 przyjęć, 146 jardów i przyłożenie.

Dolphins są teraz 7-3, Raiders 5-6.

New York Giants @ Washington Commanders 31:19

New York Giants dają ważny znak życia! Rozgrywający Tommy DeVito miał dobry dzień, wykonując 18 z 26 podań na 246 jardów i trzy przyłożenia. Mimo dziewięciu sacków, często znajdował dziury w obronie Giants.

Gra podaniowa Washington Commanders była mniej skuteczna. Rozgrywający Sam Howell (255 jardów, jedno przyłożenie i trzy przechwyty) nigdy nie był w stanie narzucić się dobrej obronie Giants. Commanders zanotowali również trzy fumble.

Giants poprawili swój rekord do 3-8, podczas gdy Commanders spadli do 4-7.

Dallas Cowboys @ Carolina Panthers 33:10

Dallas Cowboys @ Carolina Panthers

Dallas Cowboys doczekali się swoich faworytów. Drużyna trenera Mike’a McCarthy’ego nie dała żadnych szans Carolina Panthers.

Atak prowadzony przez rozgrywającego Daka Prescotta (189 jardów podań i dwa przyłożenia) był w stanie przenosić piłkę w powietrzu i po ziemi. Przeciwko Panterom po raz kolejny błyszczała obrona. Obrona kilkakrotnie wywierała presję na rozgrywającego Panthers Bryce’a Younga, a cornerback DaRon Bland przechwycił piłkę w strefie końcowej – był to jego czwarty pick six w tym sezonie.

Tymczasem dla trenera Panthers Franka Reicha zabrakło powietrza. Atakowi po raz kolejny brakowało tempa, a obrona przez długi czas wydawała się bez formy. Weteran receiver Adam Thielen pozostaje jedną z miłych niespodzianek tego sezonu. Doświadczony receiver otrzymał osiem podań na 74 jardy. Kilkukrotnie był celowany przy próbach na czwartym jardzie i zdobywał kolejne pierwsze przyłożenie.

Dla Cowboys jest to siódma wygrana w 10 meczach, natomiast dla Panthers dziewięć porażek w 10 spotkaniach.

Tennessee Titans @ Jacksonville Jaguars 14:34

W meczu dywizji Jacksonville Jaguars odnieśli przekonujące zwycięstwo. Rozgrywający Trevor Lawrence dał z siebie wszystko za dobrą linią ofensywną. Pierwszy pick draftu NFL 2021 wykonał 24 z 32 podań na 262 jardy i dwa przyłożenia. Był częstym celem dla odbiorcy Calvina Ridleya, który zdobył 103 jardy i dwa przyłożenia.

Titans wcześnie polegali na swojej grze biegowej, ale znaleźli kilka luk w obronie Jags. Running back Derrick Henry nigdy nie był w stanie się rozkręcić. Przebiegł tylko 38 jardów. W drugiej połowie debiutujący rozgrywający Will Levis zdołał przynajmniej wykonać kilka genialnych ruchów.

Młodzieniec znalazł cel w 13 ze swoich 17 podań i zdobył dwa przyłożenia. Świetnie spisał się również obrońca Jeffery Simmons, który zdobył przyłożenie w czwartej kwarcie.

Jaguars są teraz 7-3, podczas gdy Titans są 3-7.

Arizona Cardinals @ Houston Texans 16:21