NFL – Седмица 11: Детройтските лъвове с мега завръщане – Хюстън Тексас повали Аризона Кардиналс

В единадесетия ден от играта Хюстън Тексас печели срещу Аризона Кардиналс. Междувременно Джаксънвил Джагуарс се преобръщат над Тенеси Титанс. Ранните мачове от неделя накратко

Chicago Bears @ Detroit Lions 26:31

Чикаго Беърс бяха на прага на изненадата, но не успяха да обърнат мача в своя полза. Лъвовете вкараха 17 от своите 31 точки през четвъртата четвърт. Отборът на старши треньора Дан Кембъл отбеляза тъчдаун малко под три минути и 30 секунди преди края. Отчасти защото куотърбекът Джаред Гоф се отърси от много слабото начало на мача и успя да придвижи топката по терена в няколко атаки през четвъртата четвърт.

Ветеранът хвърли 236 ярда пас и два тъчдауна, но три от пасовете му бяха прехванати. Уайд рисийвърът Амон-Ра Сейнт Браун превърна осем улова в 77 ярда и един тъчдаун.

От другата страна куотърбекът на „мечките“ Джъстин Фийлд, който се завърна след контузия, събра малко над 100 ярда в движение, 169 ярда в пас и един тъчдаун. При пасовете той често намираше Ди Джей Мур, който превърна седем улова в 96 ярда и тъчдаун.

Мечките вече са с баланс 3-8, докато Лъвовете са с рекорд 8-2.

Питсбърг Стийлърс @ Кливланд Браунс 10-13

В отбранителна битка Кливланд Браунс взе важна победа срещу Питсбърг Стийлърс. Куотърбекът-новобранец Дориан Томпсън-Робинсън, заместващ контузения Дешан Уотсън, движеше топката в по-голямата си част с умерен успех в късите пасове. Той завърши 24 от своите 42 паса за 165 ярда и записа едно прекъсване. Играта с бягане също не се получи, като Браунс не успяха да преодолеят 100 ярда.

Но и „Стийлърс“ показаха малко признаци на живот в нападение. Кени Пикет събра 14 завършвания и 93 ярда пасове. В играта с бягане Джейлън Уорън успя да привлече вниманието към себе си с много добри действия. Младежът натрупа 129 ярда при бягане и един тъчдаун.

Кикърът на „Браунс“ Дъстин Хопкинс реши мача със своя фийлдгол малко преди края. Браунс подобриха рекорда си до 7-3, а Стийлърс вече са 6-4

Лос Анджелис Чарджърс @ Грийн Бей Пакърс 20:23

Los Angeles Chargers @ Green Bay Packers 20:23

Грийн Бей Пакърс потапят Лос Анджелис Чарджърс в още по-голяма криза. Седалката на старши треньора Брандън Стейли вероятно ще става все по-топла и по-топла. Също и защото Чарджърс за пореден път допуснаха твърде много грешки.

Тесният край Доналд Паръм младши изпусна пас от ръцете си при четвъртия опит, а Кийнан Алън не успя да удържи потенциален тъчдаун при третия опит. Куотърбекът Джъстин Хърбърт игра добре, като улови 21 от 36-те си паса за 260 ярда и два тъчдауна.

Чарджърс бяха и без Джоуи Боса в началото на мача, който беше откаран в катакомбите с травма на крака.

Пакърс също трябваше да се борят с контузии. Бягащият бек Аарон Джоунс получи травма на коляното и не можа да играе. Старши треньорът Мат Лафлър намери други начини да раздвижи играта и имаше няколко ефективни отигравания в колчана си.

Така например широкият ресивър Джейдън Рийд отбеляза 32-ярдов тъчдаун. Куотърбекът Джордан Лав покри общо десет различни играчи и изпълни 27 от 40-те си паса за 322 ярда и два тъчдауна. Защитникът Кени Кларк беше героят на деня, като осуети опит за пас на „Чарджърс“ при четвърти даун.

Пакърс подобриха резултата си на 4-6 и се изравниха с Чарджърс.

Лас Вегас Рейдърс @ Маями Делфинс 13:20 ч.

Las Vegas Raiders @ Miami Dolphins 13:20 ч.

Главният треньор Антонио Пиърс претърпява първата загуба в младата си кариера на старши треньор. В неочаквано дефанзивен мач двата отбора вкараха общо само шест точки през второто полувреме.

Новобранецът Ейдън О’Конъл (271 ярда пас, един тъчдаун, три интерсепшъна) се бореше в дълги участъци срещу добрата защита на „Делфините“, която работеше много с блиц формации и ротационни покрития. Корнербекът на „Делфините“ Джелен Рамзи събра две прекъсвания, едното от които малко преди края.

В същото време нападението на „Делфините“ изглеждаше много по-добре в статистическия лист, като Туа Таговайлоа изпълни 28 от 39-те си паса за 325 ярда, два тъчдауна и един интерсепшън, но „Делфините“ също така записаха два фъмбъла и не успяха при опита за четвърти даун. Както винаги, Тайрик Хил, който трябваше да прекъсне поради контузия, осигури най-важните моменти. Ресивърът събра десет улови, 146 ярда и един тъчдаун.

Делфините вече са 7-3, а Рейдърс – 5-6.

Ню Йорк Джайънтс @ Вашингтон Командерс 31:19

Нюйоркските гиганти изпращат важен знак за живот! Куотърбекът Томи ДеВито имаше добър работен ден, като завърши 18 от своите 26 паса за 246 ярда и три тъчдауна. Младежът натрупа девет сака, но често намираше достатъчно пролуки в защитата на Джайънтс.

Пасът на вашингтонските командири не беше толкова ефективен. Куотърбекът Сам Хауел (255 ярда, един тъчдаун и три интерсепшъна) така и не успя да влезе в крачка срещу добрата защита на Джайънтс. Командирите също така записаха три изпускания.

Джайънтс подобриха рекорда си до 3-8, а Командирите паднаха до 4-7.

Dallas Cowboys @ Carolina Panthers 33:10

Далас Каубойс оправдаха ролята си на фаворити. Отборът на старши треньора Майк Маккарти почти не даде шанс на Каролина Пантърс.

Нападението, водено от куотърбека Дак Прескот (189 ярда пас и два тъчдауна), успя да движи топката по въздух и по земя. Срещу „Пантерите“ защитата отново успя да осигури ярки резултати. На няколко пъти тя оказа натиск върху куотърбека на Пантерите Брайс Йънг, а корнербекът ДаРон Бланд пренесе интерсепшън в крайната зона – четвъртият му пийк 6 през настоящия сезон.

Междувременно въздухът за Франк Райх, старши треньора на „Пантерите“, става все по-тънък. Нападението отново не намери почти никакъв ритъм, а защитата изглеждаше претоварена в дълги участъци. Ветеранът Адам Тилен остава една от положителните изненади на този сезон. Опитният уайд рисийвър улови осем паса за 74 ярда. На няколко пъти той беше мишена при опитите за четвърти даун и успя да вземе още един първи даун.

Това беше седма победа в десет мача за Каубоите, докато Пантерите вече имат девет поражения в десет мача.

Tennessee Titans @ Jacksonville Jaguars 14:34

В двубоя от дивизията „Джаксънвил Джагуарс“ успяха да измъкнат убедителна победа. Куотърбекът Тревър Лоурънс играеше твърдо зад добрата линия на нападението. Първият избор в Драфта на НФЛ през 2021 г. завърши 24 от 32-те си паса за 262 ярда и два тъчдауна. Той беше особено честа мишена за широкия ресивър Калвин Ридли, който улови 103 ярда и два тъчдауна.

В началото Титаните разчитаха много на бягащата си игра, но не намериха много пролуки в защитата на Джагс. Бегачът Дерик Хенри така и не успя да се раздвижи. Той записа само 38 ярда. През второто полувреме новобранецът куотърбек Уил Левиспоне вкара няколко пинчове.

Младежът намери цел при 13 от 17-те си паса и отбеляза два тъчдауна. Защитникът Джефри Симънс осигури най-важния момент, като улови тъчдаун в четвъртата четвърт.

Ягуарите вече имат рекорд от 7-3, докато Титаните са 3-7.

Аризона Кардиналс @ Хюстън Тексас 16:21

Кривата на формата на Хюстън Тексас продължава да сочи стръмно нагоре. Отборът на старши треньора ДеМеко Раянс победи „Аризона кардиналс“ в труден мач.

Куотърбекът Си Джей Страуд отново показа класата си в няколко ситуации, но и допусна няколко грешки. В края на деня 336 пас ярда, два тъчдауна и три интерсепшъна бяха в работния му списък. Новобранецът Танк Дел улови осем паса за 149 ярда и един тъчдаун.

Нападателната линия на тексасците редовно блокираше пролуките за бегача Девин Сингълтари. Подписалият извън сезона от Бъфало Билс натрупа 112 ярда и един тъчдаун.

Защитата на Тексас имаше своите проблеми с неудържимия Кайлър Мъри (20/30 за 214 ярда, тъчдаун и интерсепшън), но успя да събере два сака, интерсепшън и множество отклонения на пасове.

Това беше деветата загуба на „Кардиналите“ в единадесет мача, докато „Тексас“ чукат на вратата на плейофите с резултат 6-4.