NFL: Tampa Bay Buccaneers i Tom Brady zdominowali Philadelphia Eagles

Krótka próba Toma Brady’ego i Tampa Bay Buccaneers: panujący zwycięzca Super Bowl zdominował Philadelphia Eagles niemal do woli w Wild Card Game 31:15.

Monachium – Marzenie o obronie tytułu żyje dalej: Tampa Bay Buccaneers nie okazali słabości w Wild Card Game i nie dali szans Philadelphia Eagles.

Prowadzeni przez silnego Toma Brady’ego, mistrzowie zdominowali Eagles 31:15 i podkreślili swoją rolę jako faworytów. 44-latek jest już tylko o dwa zwycięstwa od kolejnego występu w Super Bowl, a jego celem jest ósmy tytuł mistrzowski.

Całkowicie pod kontrolą

Buccaneers od początku nie pozostawili żadnych niedomówień. Pierwszy wykrzyknik Bucs postawili już w pierwszym drive, który Giovani Bernard zakończył przyłożeniem.

Buccaneers mieli przeciwnika całkowicie pod kontrolą, bo Eagles nie odnaleźli swojego rytmu, w ogóle nie weszli w mecz i nie potrafili nawiązać gry biegowej. Pod koniec pierwszej kwarty Ke’Shawn Vaughn zapewnił kolejne punkty Bucs i prowadzenie 14-0, które kicker Ryan Succop dzięki field goalowi powiększył do 17-0 do połowy.

Buccaneers nie zaciągnęli hamulców po przerwie, ale szybko podjęli decyzję. Najpierw Brady znalazł w strefie końcowej swojego kumpla Roba Gronkowskiego, a chwilę później Mike’a Evansa.

Następnie Buccaneers zgarnęli go w dwóch biegach, co pozwoliło Eagles na kosmetyczne podwyższenie wyniku w ostatniej kwarcie. Boston Scott przebiegł 34 jardy na pierwsze przyłożenie Eagles, a później Kenneth Gainwell złapał podanie od rozgrywającego Eagles Jalena Hurtsa w strefie końcowej. Kolejna dwupunktowa konwersja zakończyła się sukcesem również dzięki DeVoncie Smithowi, który złapał podanie Hurtsa.

Hurts miał kilka dobrych momentów, ale ogólnie był zbyt nieregularny i niedokładny, rzucił też dwa przechwyty. Jego rating po 23 z 43 podań do własnego człowieka i 258 jardach: 60.

Tom Brady rozszerza rekordy

Dla porównania, Brady ukończył 29 ze swoich 37 podań, rzucił na 271 jardów, dwa przyłożenia z ratingiem 115.2.Posiada już liczne rekordy playoff, niektóre przedłużył w swoim 35. zwycięstwie w 46 meczach.

Nie było jednak złych wiadomości w wygranej Bucs, ponieważ O-lineman Tristan Wirfs kontuzjował kostkę podczas pierwszego przejazdu. 13. pick draftu 2020 próbował po tym jeszcze raz, ale musiał zejść na dobre w połowie meczu.