НФЛ: Тампа Бей Бъкейнърс и Том Брейди доминират над Филаделфия Ийгълс

Кратък опит на Том Брейди и Тампа Бей Бъкейнърс: действащият носител на Супербоул доминираше над Филаделфия Ийгълс почти на воля в мача за „уайлд кард“ 31:15.

Мюнхен – Мечтата да защитят титлата си продължава: Tampa Bay Buccaneers не показаха слабост в мача за „уайлд кард“ и не дадоха шанс на Philadelphia Eagles.

Водени от силния Том Брейди, действащите шампиони доминираха над Eagles с 31:15 и подчертаха ролята си на съфаворити. 44-годишният играч вече е само на две победи от следващото си участие в Супербоул, тъй като се стреми към осмата си титла.

Напълно под контрол

Buccaneers не оставиха недоразумения от самото начало. Бъкс поставиха първия възклицателен знак още в първия мач, който Джовани Бърнард завърши за тъчдаун.

Buccaneers контролираха съперника напълно, защото Eagles не намериха своя ритъм, изобщо не влязоха в играта и не можаха да създадат своя бягаща игра. В края на първата четвърт Ке’Шон Вон даде следващите точки на „Бъкс“ и преднина от 14:0, която кикърът Райън Сукоп увеличи до 17:0 на полувремето чрез фийлдгол.

След почивката „Буканите“ не натиснаха спирачките, а бързо взеха решение. Първо Брейди намери приятеля си Роб Гронковски в крайната зона, а малко по-късно и Майк Евънс.

След това Buccaneers го свалиха на две предавки, което позволи на Eagles да козметизират резултата в последната четвърт. Бостън Скот пробяга 34 ярда за първия тъчдаун на „орлите“, а по-късно Кенет Гейнуел улови пас от куотърбека на „орлите“ Джелен Хърц в крайната зона. Последвалото обръщане за две точки също беше успешно благодарение на ДеВонта Смит, който хвана паса на Хърц.

Hurts имаше няколко добри момента, но като цяло беше твърде хаотичен и неточен, хвърли и два интерсепшъна. Оценката му след 23 от 43 паса към собствения му човек и 258 ярда: 60.

Том Брейди разширява рекордите

За сравнение, Брейди завърши 29 от 37-те си паса, хвърли 271 ярда, два тъчдауна с рейтинг 115,2.Той вече държи множество рекорди в плейофите, някои от които удължи с 35-ата си победа в 46 мача.

В победата на Bucs обаче имаше и лоши новини, тъй като О-лайнерът Тристан Вирфс нарани глезена си още при първото задвижване. След това 13-ият избор в драфта през 2020 г. опита отново, но трябваше да се откаже окончателно на полувремето.