NFL: San Francisco 49ers wygrywają thriller z Dallas Cowboys

Po niesamowitej fazie finałowej San Francisco 49ers pokonują Dallas Cowboys i awansują do Divisonal Playoffs. Liczne flagi i niewiarygodne zakończenie trzymały w napięciu do samego końca.

Monachium/Dallas – Chaotyczna ostatnia kwarta i szalona końcówka kosztowała Dallas Cowboys utratę szansy na Divisional Playoffs. W szalonym meczu, San Francisco zwyciężyło i awansowało do następnej rundy wygrywając 23-17.

Po raz pierwszy od 1995 roku i po raz ósmy w historii NFL, w playoffach spotkały się drużyny San Francisco 49ers i Dallas Cowboys.

San Francisco rozpoczęło mecz od doskonałego prowadzenia, które Elijah Mitchell zakończył wbiegając do strefy końcowej. Tak jak dobry był pierwszy drive Niners, tak słabe były dwa pierwsze drive’y Dallas Cowboys. Po odpowiednio trzech i pięciu zagraniach musieli ponownie zrezygnować z prawa do ataku poprzez punt. 49ers powiększyli swoje prowadzenie do 13-0 dzięki dwóm bramkom z pola.

Kowboje w końcu mogli pokazać swój potencjał ofensywny na boisku. 67-jardowy drive zakończył rozgrywający Dak Prescott, który do tego momentu miał raczej rozczarowujący mecz, 20-jardowym podaniem do Amariego Coopera, który zdołał złapać piłkę w strefie końcowej i umieścić Cowboys na tablicy wyników. 7:13 z punktu widzenia Teksańczyków.

Kolejny field goal Robbiego Goulda sprawił, że na półmetku było 16-7 z punktu widzenia gości.

Silna obrona „Dziewiątki” w trzeciej kwarcie

Druga połowa została zdominowana przez obronę San Francisco 49ers, którzy od drugiej kwarty byli bez swojego gwiazdora defensive end Nicka Bosy. Musiał opuścić boisko z urazem głowy po zderzeniu z D.J. Jonesem. Dak Prescott został kilkukrotnie sackowany i zmuszony do przechwytu. Już w następnym zagraniu Deebo Samuel zdobył 26-jardowe przyłożenie, dzięki któremu prowadzili 23:7.

Down by 16 points in the final quarter, the Cowboys then dug deep into their bag of tricks. Fałszywy punt dał drużynie specjalnej nowe pierwsze przyłożenie, a następnie zmniejszył deficyt, zdobywając bramkę.

Szalone zakończenie sprawia, że 49ers wygrywają

A potem znów zrobiło się naprawdę ekscytująco. Po przechwycie „Jimmy’ego G”, Prescott sam wbiegł do end zone i przywrócił Cowboys do stanu 17:23. Obie drużyny kilkakrotnie były o krok od oddania meczu.

W końcówce Cowboys zabrakło dokładnie jednej sekundy, aby przynajmniej mieć kolejną szansę na Hail Mary. Po własnym biegu, który zakończył się w polu, Prescott chciał rzucić piłkę na ziemię, aby zatrzymać zegar. Nie był w stanie tego zrobić, po części z powodu niefortunnej postawy sędziów.

Sezon się skończył dla Cowboys. San Francisco zmierzy się teraz z Green Bay Packers w Divisional Round. Poniższy fakt powinien dodać 49ers dodatkowej pewności siebie: Pięć razy zwycięzca tego spotkania w play-offach wygrywał Super Bowl.