NFL: Dallas Cowboys wyraźnie pokonują Washington Football Team

W niedzielnym meczu nocnym Dallas Cowboys pokazują drużynie Washington Football Team granice możliwości. Rozgrywający Dak Prescott rzuca za cztery przyłożenia.

Munich/Arlington – Dallas Cowboys już przed meczem z drużyną z Waszyngtonu wygrali NFC East. Mimo to, rozgrywający Dak Prescott (330 jardów, cztery przyłożenia) i spółka nie zmarnowali szansy, by podkreślić swoje zwycięstwo 56:14.

Już w pierwszej kwarcie rozgrywający Dallas znalazł w strefie końcowej running back’a Ezekiela Elliotta 5 jardowym podaniem na pierwsze punkty meczu, chwilę później tight end Dalton Schultz złapał drugie przyłożenie Cowboys tego dnia. Pick six DeMarcusa Lawrence’a przypieczętował prowadzenie 21-0 po 15 minutach.

NFL: Dallas zdominowało Waszyngton

Piłkarska drużyna Waszyngtonu, w której rozgrywający Taylor Heinicke nie miał dobrego dnia (7/22 na 121 jardów, dwa przechwyty), zdobyła pierwsze przyłożenie w osobie running back’a Antonio Gibsona.

Ale odpowiedź Cowboys nadeszła błyskawicznie – najpierw Elliott wbiegł do strefy końcowej, a potem Prescott podwyższył wynik dwoma kolejnymi przyłożeniami do Terrence’a Steele’a i Amariego Coopera i zapewnił sobie komfortowe prowadzenie 42-7 w połowie meczu.

NFL: Prescott imponuje czterema przyłożeniami

Działały też drużyny specjalne Texans, w trzeciej kwarcie Chauncey Golston zabezpieczył zablokowany punt w strefie końcowej. W efekcie zastępujący Prescotta Cooper Rush dostał trochę minut, jego 9-jardowe podanie do Malika Turnera w połowie czwartej kwarty oznaczało też ostatnie punkty Dallas w meczu. John Bates zdołał tylko upiększyć wynik dzięki odzyskaniu piłki w strefie końcowej Cowboys.

Dla Cowboys to on to next week against Arizona Cardinals, WFT spotkają się z Philadelphia Eagles.