НФЛ: Далас Каубойс побеждават ясно футболния отбор на Вашингтон

В неделната нощна игра Далас Каубойс показват на футболния отбор на Вашингтон границите. Куотърбекът Дак Прескот хвърля четири тъчдауна.

Мюнхен/Арлингтън – Далас Каубойс вече бяха спечелили NFC East преди мача с футболния отбор на Вашингтон. Въпреки това куотърбекът Дак Прескот (330 ярда пас, четири тъчдауна) и компания не пропуснаха шанса да направят изявление с победата с 56:14.

Още през първата четвърт плеймейкърът на Далас намери бегача Езекил Елиът в крайната зона с пас от 5 ярда за първите точки в мача, а малко по-късно тесният енд Далтън Шулц хвана втория тъчдаун на Каубоите за деня. ДеМаркъс Лоурънс изравни с 21:0 след 15 минути.

NFL: Далас доминира над Вашингтон

Футболният отбор на Вашингтон, в който куотърбекът Тейлър Хайник нямаше добър ден (7/22 за 121 ярда, два интерсепшъна), отбеляза първия тъчдаун в лицето на бегача Антонио Гибсън.

Но отговорът на „Каубоите“ последва незабавно – първо Елиът навлезе в крайната зона, а след това Прескот увеличи резултата с още два тъчдауна към Терънс Стийл и Амари Купър и си осигури комфортна преднина от 42:7 на полувремето.

NFL: Прескот впечатлява с четири тъчдауна

Специалните отбори на тексасците също работиха, като Чонси Голстън осигури блокиран удар в крайната зона в третата четвърт. В резултат на това заместникът на Прескот Купър Ръш получи няколко минути, а неговият пас от 9 ярда към Малик Търнър в средата на четвъртата четвърт означаваше и последните точки на Далас в мача. Джон Бейтс успя да козметизира резултата само с възстановяване на блъсканица в крайната зона на Каубоите.

За Каубоите остава следващата седмица срещу Аризона Кардиналс, а WFT ще срещне Филаделфия Ийгълс.