Devon Allen: Zawodnik Philadelphia Eagles nie zdołał pobić rekordu świata w biegu przez płotki

Devon Allen, nowy zawodnik Philadelphia Eagles, nie zdołał pobić rekordu świata w biegu na 110 m przez płotki. Podczas „NYC Grand Prix” ukończył swój bieg w czasie zaledwie 12,84 s.

Monachium – Czy NFL ma nowego najszybszego zawodnika?

Wygląda na to, że tak, ponieważ Devon Allen, który w przyszłym sezonie będzie grał w drużynie Philadelphia Eagles jako wide receiver, właśnie stracił szansę na pobicie rekordu świata.

Podczas „NYC Grand Prix” 27-latek przebiegł 110 m przez płotki w 12,84 s – trzeci najszybszy czas w historii. Rekord świata wynosi 12,80 s i został ustanowiony w 2012 r. przez Ariesa Merritta. Allen zostawił za sobą nawet srebrnego medalistę olimpijskiego Granta Hollowaya, który ukończył wyścig w czasie 13,06 s.

Według jego własnego oświadczenia, Allen mógł ustanowić nowy rekord świata: „Myślałem, że uda mi się dziś pobić rekord. Teraz muszę czekać na kolejny wyścig”. Allen planuje starty w Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych (23-26 czerwca) i Mistrzostwach Świata (15-24 lipca).

Devon Allen grał w piłkę nożną w college’u

27-latek zrobił wrażenie na skautach podczas pro day w Oregonie, a następnie został podpisany przez Eagles. Allen rozegrał swój ostatni mecz piłkarski w 2016 r. jako zawodnik drużyny Oregon Ducks. W swojej karierze uniwersyteckiej zdobył 54 podania na łączną sumę 919 jardów i osiem przyłożeń

Po studiach Allen został zawodowym sprinterem i brał udział w dwóch igrzyskach olimpijskich. W 2016 roku Allen zajął piąte miejsce w biegu na 110 m przez płotki, a cztery lata później zajął czwarte miejsce.