Christian McCaffrey bez litości! San Francisco 49ers nie dają szans Seattle Seahawks

W trzecim meczu NFL z okazji Święta Dziękczynienia, San Francisco 49ers świętują zwycięstwo nad rywalami z dywizji Seattle Seahawks, a jeden gracz w szczególności błyszczy

Zwycięstwo w dywizji dla San Francisco 49ers. Drużyna prowadzona przez rozgrywającego Brocka Purdy’ego pokonała Seattle Seahawks 31:13 w ostatnim meczu NFL w Święto Dziękczynienia.

Biegacz Christian McCaffrey po raz kolejny odegrał kluczową rolę w sukcesie Dziewiątki, zdobywając 114 jardów z biegu, 25 jardów z odbioru i dwa przyłożenia. W szczególności CMC zapewnił wybuchowy występ w pierwszej połowie i dwukrotnie znalazł się w strefie końcowej, dając swojej drużynie 21-punktowe prowadzenie na półmetku.

Co więcej, zanim McCaffrey zdążył się rozgrzać, Deebo Samuel wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, zdobywając przyłożenie w pierwszym drive’ie.

Gospodarze z Seattle, poza field goalem, nie mieli zbyt wielu powodów do świętowania. Zmieniło się to w drugiej połowie, kiedy rozgrywający 49ers Purdy rzucił przechwyt w trzeciej kwarcie, zwrócony do strefy końcowej przez Jordyn Brooks za pick six.

Nadzieje na powrót drużyny gospodarzy zostały jednak rozwiane w ostatniej tercji, kiedy San Francisco wróciło do punktowania po 28-jardowym podaniu przyłożenia od Purdy’ego do szerokiego odbiorcy Brandona Aiyuka.

Seahawks osłabieni w ataku

Rozgrywający Niners wykonał 21 z 30 podań na 209 jardów, przyłożenie i przechwyt, podczas gdy jego odpowiednik wykonał 18 z 27 podań na 180 jardów i przechwyt. Nie zdobył żadnego przyłożenia.

W każdym razie Seahawks zdobyli tylko trzy ofensywne przyłożenia w ostatnich czterech meczach, z których trzy przegrali.

Z bilansem 8-3, 49ers prowadzą w NFC West, a Seahawks są tuż za nimi z sześcioma zwycięstwami i pięcioma porażkami.