Christian McCaffrey безмилостен! Сан Франциско 49ers не дава шанс на Сиатъл Сийхоукс

В третия мач от Деня на благодарността в НФЛ Сан Франциско 49ers празнува победа срещу съперника от дивизията Сиатъл Сийхоукс, като един играч блести с

Победа на Сан Франциско 49ers в дивизията. Отборът, воден от куотърбека Брок Пърди, победи Сиатъл Сийхоукс с 31:13 в последния мач от НФЛ в Деня на благодарността.

Бягащият бек Крисчън Маккафри отново беше с основна заслуга за успеха на „Нинърс“ – 114 ярда за бягане, 25 ярда за получаване и два тъчдауна. Особено през първото полувреме CMC показа експлозивна игра и на два пъти се озова в крайната зона, като даде на своя франчайз преднина от 21 точки на почивката.

Нещо повече: Преди МакКафри да успее да се развихри, Дибо Самюел даде на гостите ранна преднина с рутинг тъчдаун още в първия им мач.

Домакините от Сиатъл – освен гола на терена – нямаха много поводи за празнуване. Това се промени през второто полувреме, когато плеймейкърът на 49-те Пърди хвърли интерсепшън в третата четвърт, който беше пренесен обратно в крайната зона от Джордин Брукс за pick six.

Всички надежди на домакините за завръщане обаче бяха попарени в последния период, когато Сан Франциско отново стигна до гол след 28-ярдов тъчдаун пас на Пърди към ресивъра Брандън Аюк.

Seahawks отслабват в нападение

Куотърбекът на „Нинърс“ изпълни 21 от 30 паса за 209 ярда, тъчдаун и интерсепшън, а неговият колега – 18 от 27 паса за 180 ярда и интерсепшън. Той не отбеляза тъчдаун.

Във всеки случай „морските ястреби“ са отбелязали само три офанзивни тъчдауна в последните си четири мача, три от които бяха загуби.

С рекорд от 8-3 49ers са на върха на NFC West, докато Seahawks са точно зад тях с шест победи и пет загуби.