Atlanta Falcons pokonują Chicago Bears – Cordarelle Patterson ustanawia rekord NFL

Atlanta Falcons pokonują Chicago Bears dzięki field goalowi na krótko przed końcem i pozostają na szczycie swojej dywizji. Running back Cordarelle Patterson ustanawia nowy rekord NFL w grze.

Munich/Atlanta – Atlanta Falcons wygrywają w thrillerze z Chicago Bears 27-24 i zbliżają się do Tampa Bay Buccaneers w NFC South.

Marcus Mariota poprowadził swoich Falcons bez wysiłku w dół pola na dysku otwierającym i znalazł szeroki odbiornik Drake London na pierwsze przyłożenie w grze. Rozgrywający zdobył 131 jardów i jedno przyłożenie z powietrza i jedno z ziemi.

Z kolei Bears wykorzystali również impet pierwszego ofensywnego drive’u. Po mocnym kickoff return Velusa Jonesa Jr, Justin Fields został dopuszczony do startu na linii połowy boiska. Całkowicie otwarty Darnell Mooney zdobył pierwszą bramkę dla Bears dzięki łapaniu z nurkowania.

Potem w centrum uwagi były głównie drużyny specjalne. Returner Cordarelle Patterson upuścił kickoff i Bears zebrali swoje drugie fumble w meczu.

Fields wziął sprawy w swoje ręce, wbiegając do strefy końcowej z pięciu jardów tuż przed strefą końcową, by wyrównać na 17-7. 23-latek rzucił łącznie 153 jardy i przyłożenie przez powietrze, ale także po raz kolejny zebrał 85 jardów i punkt na ziemi.

Cordarelle Patterson z rekordem NFL

Radość z prowadzenia trwała tylko przez krótki czas. Patterson natychmiast zapomniał o swoim błędzie i przebiegł kickoff z powrotem 103 jardy na przyłożenie. Dzięki temu biegowi 31-letni running back ustanowił również nowy rekord.

Bears nie trafili na krótki field goal tuż przed przerwą, by powiększyć swoje prowadzenie – zamiast tego Atlanta przeleciała w dół boiska w ciągu zaledwie 70 sekund i kicker Younghoe Koo wyrównał wynik na 17:17 w połowie meczu.

W trzeciej kwarcie obrona Falcons utrudniła życie Fieldsowi i spółce. Czterokrotnie schodził rozgrywający, a napędy kończyły się puntami. Mariota również musiał szybko opuścić boisko, ale przed końcem kwarty pokonał 61 jardów w sześciu zagraniach, a następnie w najlepszy sposób Fields zdobył przyłożenie własnym power runem, by odzyskać prowadzenie Falcons.

Z kolei Niedźwiedzie złożyły 13-grający drive, który David Montgomery wbiegł do strefy końcowej.
Ale Falcons mieli ostatnie słowo. Koo wyrównał na 27-24 z 53 jardów na nieco ponad minutę przed końcem, a z presją i uciekającym zegarem Fields rzucił decydujący przechwyt w ręce Jaylinn Hawkins.

Falcons dzięki wygranej poprawiają swój rekord do 5-6, natomiast Chicago spada do 3-8 i pozostaje na dnie NFC North. W 12 tygodniu Falcons jadą do Waszyngtonu,