Атланта Фалконс сваля Чикаго Беърс – Кордарел Патерсън поставя рекорд на НФЛ

Атланта Фалконс побеждава Чикаго Беърс благодарение на гол малко преди края и остава на върха в дивизията си. Бягащият бек Кордарел Патерсън поставя нов рекорд на НФЛ в играта.

Мюнхен/Атланта – Атланта Фалконс печели трилър срещу Чикаго Беърс с 27-24 и се доближава до Тампа Бей Бъкейнърс в NFC South.

Маркъс Мариота поведе своите „Соколи“ без усилие надолу по терена в началото на мача и намери Дрейк Лондон за първия тъчдаун в мача. Куотърбекът завърши със 131 ярда и един тъчдаун по въздух и един по земя.

На свой ред „мечките“ също използваха инерцията от първата атака. След силно връщане на ритник от Велус Джоунс младши Джъстин Фийлдс получи разрешение да започне от половината на терена. Напълно откритият Дарнел Муни вкара първия гол за мечките, като улови с гмуркане.

След това в центъра на вниманието бяха най-вече специалните отбори. Връщащият топката Кордарел Патерсън изпусна рикошет и „мечките“ получиха втората си грешка в мача.

Fields взе нещата в свои ръце, като влезе в крайната зона от пет ярда точно преди крайната зона, за да направи резултата 17:7. 23-годишният играч хвърли общо 153 ярда и тъчдаун във въздуха, но също така събра 85 ярда и резултат по земя.

Кордарел Патерсън с рекорд на NFL

Радостта от водещата роля продължи съвсем кратко. Патерсън веднага забрави за грешката си и върна рикошет от 103 ярда за тъчдаун. С това бягане 31-годишният бегач постави и нов рекорд.

Мечките пропуснаха да вкарат къс гол точно преди почивката, за да увеличат преднината си – вместо това Атланта се изстреля по терена само за 70 секунди и кикърът Йонгхое Ку изравни резултата при 17:17 на полувремето.

През третата четвърт защитата на „соколите“ затрудни живота на Фийлдс и компания. Куотърбекът падна четири пъти и атаките завършиха с дузпи. Мариота също трябваше бързо да напусне терена, но преди края на четвъртината той измина 61 ярда за шест разигравания, а след това по най-добрия начин за Фийлдс вкара тъчдаун със собствена сила, за да възстанови преднината на „Соколите“.

На свой ред „мечките“ направиха серия от 13 разигравания, след която Дейвид Монтгомъри вкара топката в крайната зона.
Но последната дума беше на „Соколите“. Коо направи резултата 27-24 от 53 ярда малко повече от минута преди края, а при натиска и изтичането на часовника Фийлдс хвърли решаващия интерсепшън в ръцете на Джейлин Хокинс.

С победата „Соколите“ подобриха рекорда си до 5-6, докато Чикаго падна до 3-8 и остава на дъното на Северната конференция на NFC. През Седмица 12 „Соколите“ се отправят към Вашингтон,