Sunday Night Football: Miami Dolphins wygrywają po comebacku Tua przeciwko Pittsburgh Steelers.

Miami Dolphins wygrywają po powrocie quarterbacka Tua Tagovailoa przeciwko Pittsburgh Steelers. Steelers nie trafiają z comebackiem w końcówce z powodu kilku przechwytów debiutującego rozgrywającego Kenny’ego Picketta.

Munich/Miami – W comebacku quarterbacka Tua Tagovailoa po wstrząśnieniu mózgu, Miami Dolphins świętowali domowe zwycięstwo 16-10 nad Pittsburgh Steelers w meczu Sunday Night Football – i zrobili to bez zdobycia ani jednego punktu w drugiej połowie.

Dolphins włączyli ją już w pierwszej kwarcie, obejmując prowadzenie 13-0. W pierwszej akcji Miami, Tagovailoa rzucił 8-jardowe przyłożenie do Raheema Mosterta. Rozgrywający wcześniej opuścił trzy mecze dla Dolphins z powodu mocnego uderzenia w meczu z Cincinnati Bengals i wynikającego z tego wstrząsu mózgu. Dwa field gole Jasona Sandersa dopełniły dobrą pierwszą kwartę w wykonaniu Miami.

Steelers zdobywają punkty dopiero w drugiej kwarcie

Steelers pierwsze punkty na tablicy wyników umieścili dopiero w drugiej kwarcie – ale miały one pozostać jedynymi dla rozgrywającego Kenny’ego Picketta i spółki. Najpierw Chris Bosswell zrobił field goal na pierwsze trzy punkty Steelers, a następnie Pickett rzucił touchdown pass do rookie receivera George’a Pickensa. Ale Sanders z Miami również dołożył kolejne trzy punkty do tablicy wyników dzięki kopnięciu.

Po przerwie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć kolejnego punktu. Choć Steelers kilkakrotnie byli bliscy comebacku, a tym samym wygranej, to jednak dwa przechwyty Picketta sprawiły, że w końcówce w ich kole pojawiła się szprycha.

W końcowych minutach to safety Dolphins Jevon Holland przechwycił podanie Picketta do Diontae Johnsona. Po kolejnym puncie Dolphins, to cornerback Noah Igbinoghene dokonał kolejnego przechwytu Picketta, swojego trzeciego w nocy.

Pickett już z 7 przechwytami

Pickett w tym sezonie rzucił już pięć, sześć i siedem przechwytów. Przeciwko Dolphins ukończył 32 na 257 jardów w 44 podaniach. Jego odpowiednik Tagovailoa w swoim powrocie uzyskał łącznie 261 jardów (21 podań zakończonych na 35 próbach).

Więc Steelers ponieśli piątą porażkę w siódmym meczu i są 2-5 na dnie AFC North. Z kolei Miami ma teraz dodatni bilans i siedzi na trzecim miejscu w AFC East przy 4-3.