Футбол в неделя вечер: Маями Делфинс печелят при завръщането на Туа срещу Питсбърг Стийлърс.

Делфините от Маями спечелиха при завръщането на куотърбека Туа Таговайлоа срещу Питсбърг Стийлърс. Стийлърс пропускат да се върнат в края заради няколко прекъсвания на куотърбека-новобранец Кени Пикет.

Мюнхен/Маями – При завръщането на куотърбека Туа Таговайлоа след мозъчно сътресение „Маями Долфинс“ отпразнуваха домакинска победа с 16:10 над „Питсбърг Стийлърс“ в неделната футболна вечер – и то без да отбележат нито една точка през второто полувреме.

Делфините се включиха още през първата четвърт, като поведоха с 13:0. При откриващия удар на Маями Таговайлоа хвърли 8-ярдов тъчдаун пас към бегача Рахим Мостерт. Преди това плеймейкърът пропусна три мача за „Делфините“ заради тежък удар в мача срещу „Синсинати Бенгалс“ и последвалото сътресение на мозъка. Два гола на Джейсън Сандърс допълниха добрата първа четвърт на Маями.

Steelers вкараха гол само през втората четвърт

Стилърс отбелязаха първите точки на таблото едва през втората четвърт – но те останаха единствените за куотърбека Кени Пикет и компания. Първо Крис Босуел вкара гол за първите три точки на „Стийлърс“, а след това Пикет хвърли тъчдаун пас към новобранеца Джордж Пикенс. Но Сандърс от Маями също отбеляза още три точки с удар.

След почивката нито един от двата отбора не успя да постигне нова точка. Въпреки че на няколко пъти „Стийлърс“ бяха близо до обрат и съответно до победа, в крайна сметка две прекъсвания на Пикет сложиха точка на колелото им.

В заключителните минути защитникът на делфините Джевон Холанд пресече подаването на Пикет към Дионтей Джонсън. След поредния удар на „Делфините“, следващото прекъсване на Пикет, третото за вечерта, бе дело на корнербека Ноа Игбиногене.

Пикет вече е със 7 прекъсвания

Пикет вече е хвърлил пет, шест и седем прекъсвания този сезон. Срещу „Делфините“ той завърши 32 мача за 257 ярда с 44 паса. Неговият колега Таговайлоа събра 261 ярда (21 паса от 35 опита) при завръщането си.

Така „Стийлърс“ претърпяха петата си загуба в седмия мач и са с баланс 2-5 в дъното на AFC North. От друга страна, Маями вече има положителен рекорд и се намира на трето място в AFC East с 4-3.