NFL Week 2, mecze niedzielne: Pierwsze zwycięstwo Chiefs – kryzys Bengals trwa

Kansas City Chiefs odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie z solenizantem Patrickiem Mahomesem. Problemy Cincinnati Bengals trwają jednak nadal. Niedzielne podsumowanie NFL

Oddech ulgi dla Kansas City Chiefs, konsternacja dla Cincinnati Bengals: Drugi tydzień sezonu NFL 2023 przyniósł kilka nowych historii i potwierdził niektóre wnioski z pierwszego tygodnia. Oto jak przebiegały pierwsze mecze w niedzielę:

Green Bay Packers @ Atlanta Falcons 24-25 (10-9)

Era po Rodgersie w Green Bay doznała pierwszej poważnej porażki – pomimo kolejnego dobrego występu rozgrywającego Jordana Love’a. W meczu NFC z Falcons gra biegowa gospodarzy ostatecznie wzięła górę nad grą podaniową Packers.

Love zagrał bezbłędnie i skutecznie, zdobywając trzy przyłożenia z 151 jardów podaniowych. Jednak to debiutant Bijan Robinson zdominował grę Falcons, zdobywając 172 jardy podaniowe, którym Packers nie mieli jak przeciwdziałać.

Las Vegas Raiders @ Buffalo Bills 10:38 (10:21)

Bills i rozgrywający Josh Allen skutecznie zrehabilitowali się po porażce z New York Jets. Chociaż Raiders zdołali zdobyć pierwszy punkt w meczu dzięki Davante Adamsowi, Buffalo przejęło kontrolę.

Jimmy Garoppolo przechwycił piłkę na stronę Bills, po czym ofensywa gospodarzy ruszyła pełną parą. Gra biegowa Raiders w ogóle nie funkcjonowała, a running back Josh Jacobs zakończył mecz z minusowymi jardami.

Bills to zupełnie inna historia, James Cook przebiegł 123 jardy i pokazał, że ofensywa Bills może działać również po ziemi.

Baltimore Ravens @ Cincinnati Bengals 27:24 (13:10)

Joe Burrow i Bengals po prostu nie mogą się rozkręcić. Po fatalnym występie przeciwko Cleveland Browns w poprzednim tygodniu, Burrow był znacznie poniżej swoich możliwości również przeciwko Ravens. Pomimo poprawy w drugiej połowie, była to druga porażka – walka o playoffy staje się już gigantycznym zadaniem.

Punktem kulminacyjnym pierwszej połowy z punktu widzenia Bengals był Charlie Jones, który przeniósł punt Ravens na 81 jardów do strefy końcowej. Był to pierwszy punt return touchdown dla Cincinnati od 2012 r. W drugiej połowie Burrow dwukrotnie znalazł Tee Higginsa w strefie końcowej, ale to nie wystarczyło przeciwko bezbłędnej, ale nie błyszczącej drużynie Ravens.

Seattle Seahawks @ Detroit Lions 37-31 OT (7-14)

Co za mecz w Detroit! Po szalonym meczu z kilkoma zmianami prowadzenia i dogrywką, Seahawks mieli lepszą końcówkę.

Ostatniego dnia preseason Lions pomogli Seahawks w awansie do playoffów, wygrywając z Green Bay Packers. Przynajmniej kopacz Seattle Jason Myers najwyraźniej chciał im potem podziękować, nie trafiając dwóch rzutów z pola w pierwszej połowie.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego fumble Lions, które atak Seahawks wokół rozgrywającego Geno Smitha zamienił bezpośrednio na punkty. Pick six po przechwycie Jareda Goffa na około dziewięć minut przed końcem zdawał się wprowadzać gości z Zachodu na zwycięską ścieżkę.

Dla Goffa był to koniec imponującej passy 383 prób podań bez przechwytu. Co szczególnie gorzkie: do rekordu ustanowionego przez Aarona Rodgersa zabrakło mu zaledwie 19 podań.

Ale Lions walczyli, zatrzymali Seahawks w ich ostatnim drive’ie i zapewnili sobie dogrywkę. Tam Seahawks dostali piłkę jako pierwsi – a Smith poprowadził swój atak w dół boiska w znakomitym stylu, Tyler Lockett złapał decydujące przyłożenie dla zwycięstwa.

Los Angeles Chargers @ Tennessee Titans 24:27 OT (14:10)

Fałszywy start dla Chargers jest idealny. Po ofensywnym spektaklu przeciwko Miami Dolphins w poprzednim tygodniu, ofensywa wpadła w znacznie większe kłopoty przeciwko solidnej obronie Titans bez Austina Ekelera.

Titans prowadzili już na krótko przed końcem meczu, zanim LA uratowali się w dogrywce dzięki field goalowi. Tam Chargers dostali piłkę, ale nie potrafili zbudować porządnego drive’u. Titans byli inną historią, po części dzięki DeAndre Hopkinsowi, gdy jechali w dół boiska i kopnęli field goal, aby wygrać mecz.

Chicago Bears @ Tampa Bay Buccaneers 17:27 (10:13)

Czy Baker Mayfield może wypełnić buty Toma Brady’ego? Przynajmniej po Week 2 trend wydaje się pozytywny. Buccaneers wygrali z Bears dzięki bezbłędnemu występowi swojego rozgrywającego i są 2-0, dla Mayfielda to pierwszy taki wynik w karierze.

Przede wszystkim świetnie funkcjonowało zgranie z Mike’iem Evansem, 171 z 317 jardów podaniowych Mayfielda trafiło w ręce receivera. Evans był również odpowiedzialny za jedyne przyłożenie Bucs.

Dla Bears Justin Fields pokazał przynajmniej pewną poprawę, ale rzucił dwa przechwyty, z których ostatni zakończył mecz na korzyść jego drużyny. W przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia, odbiornik D.J. Moore miał znacznie więcej do zrobienia i zdołał zdobyć 104 jardy.

Kansas City Chiefs @ Jacksonville Jaguars 17:9 (7:6)

Narodziny Patricka Mahomesa doczekały się spodziewanej niezręcznej imprezy na Florydzie. Świeżo upieczony 28-latek i ofensywa Chiefs potrzebowali prawie całej pierwszej połowy, aby nawet umieścić punkty na tablicy. MVP Super Bowl dokonał kolejnego przechwytu. Ale Jaguars również walczyli i udało im się zdobyć tylko dwa gole.

W drugiej połowie również nie udało się zmaterializować oczekiwanych fajerwerków ofensywnych, ale wczesne przyłożenie powracającego Travisa Kelce dało Chiefs trochę oddechu. Zgodnie z oczekiwaniami, gwiazda defensywy Chris Jones podniósł poziom obrony Chiefs na znacznie wyższy poziom po zakończeniu swojej przerwy, co ostatecznie doprowadziło do pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Indianapolis Colts @ Houston Texans 31:20 (28:10)

Anthony Richardson kontra C:J. Stroud – pojedynek dwóch rozgrywających debiutantów od samego początku przeszedł do historii NFL. Nigdy wcześniej nie spotkali się dwaj młodsi rozgrywający. Początkowa faza meczu wyraźnie należała do QB Colts, który zdobył dwa przyłożenia biegowe.

Ale potem przyszedł szok: Richardson doznał wstrząśnienia mózgu podczas drugiego biegu do strefy końcowej. Zastąpił go Gardner Minshew, ale potem z łatwością powiększył przewagę nad niegroźnymi Texans, a następnie ją umocnił, nawet jeśli Texans zbliżyli się pod koniec.