NFL Week 2, неделни мачове: Първа победа за Chiefs – кризата в Bengals продължава

Канзас Сити Чийфс постигнаха първата си победа за сезона с рожденика Патрик Махоумс. За Синсинати Бенгалс обаче проблемите продължават. Неделният обзор на NFL.

Въздишка на облекчение за Канзас Сити Чийфс, недоумение за Синсинати Бенгалс: Втората седмица на сезона в НФЛ през 2023 г. написа някои нови истории и потвърди някои констатации от първата седмица. Ето как протекоха първите мачове в неделя:

Грийн Бей Пакърс @ Атланта Фалконс 24-25 (10-9)

Ерата след Роджърс в Грийн Бей претърпя първия си сериозен провал – въпреки поредното добро представяне на куотърбека Джордан Лав. В срещата от НФК с „Соколите“ бягащата игра на домакините в крайна сметка надделя над пасива на „Пакърс“.

Лав игра безупречно и ефикасно, като отбеляза три тъчдауна от 151 ярда пас. Въпреки това новобранецът Биджан Робинсън доминираше в играта за „Соколите“, като на 172-те ярда от пресичане „Пакърс“ нямаше как да се противопоставят.

Las Vegas Raiders @ Buffalo Bills 10:38 (10:21)

Билс и куотърбекът Джош Алън успешно се реабилитираха след дебютната си загуба от Ню Йорк Джетс. Въпреки че „Райдърс“ успяха да отбележат първото попадение в мача с помощта на Даванте Адамс, след това Бъфало пое контрола.

Джими Гарополо пренесе инерцията на страната на Билз с ранно прехващане, а след това нападението на домакините работеше на пълни обороти. Бягащата игра на Raiders изобщо не работеше и бекът Джош Джейкъбс всъщност завърши мача с минус ярдове.

При Билс ситуацията беше различна, като Джеймс Кук пробяга 123 ярда и показа, че нападението на Билс може да работи и по земя.

Baltimore Ravens @ Cincinnati Bengals 27:24 (13:10)

Джоу Бъроу и Бенгълс просто не могат да се справят. След ужасяващото представяне срещу Кливланд Браунс предишната седмица Бъроу беше доста под възможностите си и срещу Рейвънс. Въпреки подобреното представяне през второто полувреме, това беше второ поражение – борбата за плейофите вече се превръща в мамеща задача.

Главният момент на първото полувреме от гледна точка на Бенгалс беше Чарли Джоунс, който пренесе пулта на Рейвънс от 81 ярда в крайната зона. Това беше първият тъчдаун при връщане на пънт за Синсинати от 2012 г. През второто полувреме Бъроу на два пъти намери Тий Хигинс в крайната зона, но това не беше достатъчно срещу безупречния, но не и блестящ отбор на Рейвънс.

Seattle Seahawks @ Detroit Lions 37-31 OT (7-14)

Какъв мач в Детройт! След див мач с няколко смени на водачеството и продължения, в крайна сметка „Морските ястреби“ бяха по-добри в резултата.

В последния ден от предсезонната подготовка „лъвовете“ помогнаха на „морските ястреби“ да влязат в плейофите, като победиха „Грийн Бей Пакърс“. Поне кикърът на Сиатъл Джейсън Майерс явно искаше да им благодари след това, той пропусна два фийлдгола през първото полувреме.

Второто полувреме започна с бърза грешка на Лъвовете, която нападението на Сийхоукс около куотърбека Джено Смит превърна директно в точки. Шестте точки след прихващане на Джаред Гоф около девет минути преди края привидно изведоха гостите от Запада на победния път.

За Гоф това сложи край на впечатляващата серия от 383 опита за пас без прекъсване. Особено горчиво: липсваха му само 19 паса от рекорда, поставен от Аарон Роджърс.

Но Лъвовете се пребориха, спряха Сийхоукс в последния им драйв и си осигуриха продължения. Там „морските ястреби“ първи получиха топката – и Смит поведе нападението си по терена по изключителен начин, а Тайлър Локет хвана решителния тъчдаун за победата.

Los Angeles Chargers @ Tennessee Titans 24:27 ОТ (14:10)

Фалстартът за „Чарджърс“ е перфектен. След офанзивния спектакъл срещу „Маями Долфинс“ предишната седмица нападението срещна много повече проблеми срещу стабилната защита на „Титаните“ без Остин Екелер.

Титаните вече водеха малко преди края на мача, преди Лос Анджелис да се спаси в продължението благодарение на гол на терена. Там Чарджърс получиха топката, но не успяха да изградят приличен драйв. Титаните бяха различна история, отчасти благодарение на ДеАндре Хопкинс, тъй като те преминаха през полето и вкараха фийлдгол, за да спечелят мача.

Chicago Bears @ Tampa Bay Buccaneers 17:27 (10:13)

Може ли Бейкър Мейфийлд да запълни обувките на Том Брейди? Поне след втората седмица тенденцията изглежда положителна. Букайнърс спечелиха срещу Беърс благодарение на безупречното представяне на куотърбека си и са 2-0, а за Мейфийлд това се случва за първи път в кариерата му.

Преди всичко взаимодействието с Майк Евънс проработи блестящо, 171 от 317-те пас ярда на Мейфийлд се оказаха в ръцете на ресивъра. Евънс се отчете и с единствения пас тъчдаун на Бъкс.

За „Мечките“ Джъстин Фийлдс показа поне известно подобрение, но хвърли два интерсепшъна, последният от които завърши мача в полза на отбора му. За разлика от предишната седмица ресивърът Ди Джей Мур имаше много повече работа и успя да направи 104 ярда.
Канзас Сити Чийфс @ Джаксънвил Джагуарс 17:9 (7:6)

Патрик Махоумс получи очакваното неловко парти във Флорида. На новоизлюпения 28-годишен играч и на нападението на „Вождовете“ им отне почти цялото първо полувреме, за да успеят дори да вкарат точки на таблото. MVP на Супербоул направи още едно прекъсване. Но Ягуарите също се бореха и успяха да вкарат само два гола.

През второто полувреме също не се получиха очакваните фойерверки в нападение, но един ранен тъчдаун на завърналия се Травис Келсе даде на Шефовете малко въздух. Както се очакваше, звездата в отбраната Крис Джоунс вдигна нивото на защитата на Шефовете на много по-високо ниво след края на престоя си, което в крайна сметка доведе до първата победа за сезона.

Indianapolis Colts @ Houston Texans 31:20 (28:10)

Антъни Ричардсън срещу Си Джей Страуд – двубоят на двамата куотърбеци-новобранци се превърна в част от историята на НФЛ още от самото начало. Никога досега не се бяха срещали двама по-млади плеймейкъри. Началната фаза на мача явно принадлежеше на QB на Колтс, който отбеляза два рутинг тъчдауна.

Но след това дойде шокът: Ричардсън получи сътресение на мозъка при второто си навлизане в крайната зона. Гарднър Миншу пое ролята на заместник, но след това лесно увеличи преднината си срещу безобидните Тексас, а след това я затвърди, макар че в края Тексас се доближи до тях.