NFL: Trener Bills Sean McDermott broni kontrowersyjnej decyzji o field goal

Trener Bills Sean McDermott uzasadnia decyzję o pójściu po kolejne pierwsze przyłożenie w finałowym drive zamiast wybrania pozornie pewnego wyrównania i tym samym dogrywki poprzez field goal.

Monachium – W meczu Monday Night Game pomiędzy Tennessee Titans a Buffalo Bills, goście mieli okazję wyrównać stan meczu dzięki field goalowi na 31:34 tuż przed końcem dogrywki.

Trener gości Sean McDermott uznał czwartą próbę za nieudaną. Quarterback Josh Alllen poślizgnął się – Tytani wygrali.

Trener Billów broni siebie i swoich zawodników

McDermott uzasadnił teraz swoją decyzję: „Byłem to winien moim zawodnikom. Wierzę w moich zawodników. Wierzę w mojego rozgrywającego. Ufam moim chłopakom. Oczywiście, w tym przypadku nie udało nam się tego dokonać, ale ufam swoim zawodnikom.”

Niestety dla McDermotta i Bills, obrona Titans zatrzymała ostatni drive gości. Szansa na zwycięstwo lub wyrównanie przepadła i mecz został rozstrzygnięty na korzyść gospodarzy.