NFL: Steelers bez szans – Kansas City Chiefs ograli Pittsburgh

Patrick Mahomes i Kansas City nie dają szans Pittsburgh Steelers w piątym meczu o dziką kartę w sezonie. Po słabej pierwszej kwarcie, ofensywa Chiefs naprawdę się rozkręca i dostarcza highlightów.

Munich/Kansas City – Prowadzeni przez znakomitego Patricka Mahomesa, Kansas City Chiefs nie dali szans Pittsburgh Steelers w wygranej 42-21. Superstar quarterback zakończył mecz z 404 jardami i pięcioma przyłożeniami. Ben Roethlisberger miał 215 jardów i dwa przyłożenia w tym, co może być jego ostatnim meczem w NFL.

Obie drużyny nie zaczęły dobrze meczu. Osiem z dziewięciu pierwszych podjazdów zakończyło się puntem. W dodatku Patrick Mahomes rzucił w pierwszej kwarcie przechwyt, którego Steelers nie zamienili na punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się bez punktów.

A fumble return touchdown by T.J. Watt put the Steelers in front 7:0. To była najwyraźniej motywacja, której Chiefs, a zwłaszcza Mahomes, potrzebowali. Kolejne trzy drive’y 26-letni QB zakończył podaniami do Jericka McKinnona, Byrona Pringle’a i Travisa Kelce’a. Po przerwie prowadzili 21-7.

Kansas City bez litości

Same zdjęcie w drugiej połowie. Mahomes obsłużył ofensywnego linemana Nicka Allegrettiego, który powiększył prowadzenie. Po fumble debiutanta Steelers Najee Harrisa, jego pierwszym w historii NFL, Mahomes rzucił swoje piąte touchdown pass. Tyreek Hill wymknął się obrońcy i złapał 31-jardową bombę od swojego rozgrywającego.

Ale Steelersi nie byli jeszcze skłonni się poddać. Roethlisberger wespół z Diontae Johnsonem zmniejszyli przewagę do 14:34, ale wynik nie utrzymał się długo. Po bezpośrednim snapie Travis Kelce rzucił pierwszy w karierze tochdown, kiedy udało mu się znaleźć Byrona Pringle’a w strefie końcowej.

W końcowej fazie Pittsburgh wykonał kilka kosmetycznych prac. „Big Ben” zdobył to, co mogło być jego ostatnim TD w karierze. Odbiorcą jego podania był rozgrywający James Washington.

W playoffach Kansas City zagra z Buffalo Bills w nocy z niedzieli na poniedziałek.