NFL: Steelers без шанс – Канзас Сити Chiefs прегазиха Питсбърг

Патрик Махоумс и Канзас Сити не дават шанс на Питсбърг Стийлърс в петия мач от „Дивата карта“ на сезона. След слаба първа четвърт нападението на шефовете наистина се раздвижва и предлага най-интересните моменти.

Мюнхен/Канзас Сити – Водени от изключителния Патрик Махомес, шефовете на Канзас Сити не дадоха никакъв шанс на Питсбърг Стийлърс в победата с 42:21. Суперзвездата куотърбек завърши с 404 ярда и пет хвърлени тъчдауна. Бен Ротлисбъргър има 215 ярда и два тъчдауна в това, което може да се окаже последният му мач в НФЛ.

И двата отбора не започнаха добре мача. Осем от деветте първи пробива завършиха с удар. Освен това Патрик Махоумс хвърли прекъсване през първата четвърт, което Steelers не превърна в точки. Първата четвърт завърши без точки.

Тачдаун с връщане на фъмбъл от страна на Ти Джей Уат изведе „Стийлърс“ напред със 7:0. Очевидно това е била само мотивацията, от която са се нуждаели шефовете и особено Махоумс. 26-годишният QB завърши следващите три хода с тъчдаун пасове към Джерик Маккинън, Байрън Прингъл и Травис Келсе. На полувремето те поведоха с 21:7.

Канзас Сити без милост

Същата картина през второто полувреме. Махоумс подаде на офанзивния лайнсмен Ник Алегрети, който увеличи преднината. След като новобранецът от „Стийлърс“ Наджи Харис се обърка, което беше първото му попадение в НФЛ, Махоумс хвърли петия си тъчдаун пас. Тайрик Хил се измъкна от защитник и улови бомба от 31 ярда от своя куотърбек.

Но „Стийлърс“ все още не бяха готови да се предадат. Рьотлисбъргър си партнира с Дионтей Джонсън, за да намали преднината до 14:34, но резултатът не се задържа дълго. След директен снап Травис Келсе хвърли първия точдаун в кариерата си, когато успя да намери Байрън Прингъл в ендзоната.

В последната фаза Питсбърг извърши някои козметични дейности. „Големият Бен“ вкара може би последния TD в кариерата си. Получател на паса беше Джеймс Уошингтън.

В дивизионните плейофи Канзас Сити ще играе с Бъфало Билс в неделя вечер.