NFL – Joey Bosa krytykuje rzekome błędne decyzje: „The refs are blind!”

Defensive end Joey Bosa nie ma dobrych słów dla sędziów po zwycięstwie 28:14 swoich Los Angeles Chargers. Powodem jest jego kara osobista po nieuzasadnionym przytrzymaniu.

Munich – Los Angeles Chargers zakończyli zwycięską passę Las Vegas Raiders w Monday Night Game.

Ale poza tym, defensive end Joey Bosa w wywiadzie po meczu również trafił na pierwsze strony gazet.

Bosa był wyraźnie niezadowolony z decyzji sędziowskich w czwartej kwarcie – i nie przebierał w słowach.

Bosa: „To jest tak złe, niewiarygodne!”

Elimitowany obrońca Chargers otrzymał w decydujących momentach meczu karę osobistą za narzekanie na holding call, którego sędziowie nie uznali.

Wynikająca z tego 15-jardowa kara sprawiła, że Raiders znaleźli się na linii 48 jardów – mając mniej niż cztery minuty na zegarze i przegrywając 14 punktami. Bosa wyjaśnił w wywiadzie: „Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że dostałem karę, byłem tak wściekły”.

„Piętnaście jardów to dużo. Oczywiście, że to na mnie. Nie mogę stracić opanowania” – przyznał. „Ale chodzi mi o to, że Schrisowie są ślepi, to proste. Wybaczcie, ale jesteście ślepi. Otwórz oczy i wykonuj swoją pracę. To jest tak złe, po prostu niewiarygodne!”.

Bosa obiecał jednak, że następnym razem się opanuje. Niezależnie od tego, czy sędzia zagwiżdże, powiedział, że zrobi krok w tył i skupi się na następnym zagraniu.

W końcu kara ta nie miała też większych konsekwencji dla Chargers. Już dwa zagrania później rozgrywający Raiders Derek Carr rzucił przechwyt i było po meczu.