NFL – Джоуи Боса разкритикува предполагаемите грешни решения: „Съдиите са слепи!“

Дефанзивният халф Джоуи Боса няма добри думи за съдиите след победата на неговия Лос Анджелис Чарджърс с 28:14. Причината е личното му наказание след неотсъдена дузпа.

Munich – Лос Анджелис Чарджърс сложи край на победната серия на Лас Вегас Рейдърс в понеделник вечер.

Но освен това интервюто на защитника Джоуи Боса след мача също влезе в заглавията.

Боса беше видимо недоволен от съдийските решения през четвъртата четвърт – и не пропусна да се изкаже.

Bosa: „Това е толкова лошо, невероятно!“

Елитният защитник на Чарджърс получи лично наказание в решителните моменти на мача, защото се оплака от задържане, което съдиите не отсъдиха.

В резултат на това наказанието от 15 ярда постави Raiders на линията от 48 ярда – с по-малко от четири минути на часовника и изоставане от 14 точки. Боса обясни в интервюто: „Дори не разбрах, че получих наказание, бях толкова ядосан.“

„Петнайсет ярда са много. Разбира се, че е за моя сметка. Не мога да загубя самообладание – признава той. „Но искам да кажа, че Шрис е сляп, това е просто. Съжалявам, но вие сте слепи. Отворете очите си и си вършете работата. Това е толкова лошо, просто невероятно!“

Въпреки това, след като заобиколи пътя, Боса обеща, че следващия път ще се овладее. Независимо дали съдиите ще свирят, той заяви, че ще направи крачка назад и ще се съсредоточи върху следващата игра.

В крайна сметка наказанието не доведе до сериозни последици и за Чарджърс. Само две разигравания по-късно куотърбекът на Рейдърс Дерек Кар хвърли интерсепшън и играта приключи.