Las Vegas Raiders oddają zwycięstwo w meczu z Pittsburgh Steelers

W sobotnią noc Las Vegas Raiders przegrali 10-13 z Pittsburgh Steelers. Przeciwko toksycznej obronie Steelers, błędy rozgrywającego Raiders Dereka Carra piętrzyły się

The Las Vegas Raiders came up short late against the Pittsburgh Steelers on Game 16 of the NFL. Zespół trenera Josha McDanielsa przegrał ze Steelers 10-13, z czego dziesięć punktów zdobył w czwartej kwarcie.

W ciężkim meczu atak Raiders zrobił niewiele poza mocnym pierwszym drive’em, który zakończył się przyłożeniem. Quarterback Derek Carr ukończył 16 ze swoich 30 podań na 174 jardy, jedno przyłożenie i trzy przechwyty.

Na ziemi running back Josh Jacobs na próżno szukał luk w obronie Steelers. Tegoroczny Pro Bowler zebrał zaledwie 44 rushing yardy. Gwiazdorski receiver Davante Adams również palił, łapiąc dwa podania na 15 jardów.

Pittsburgh Steelers: Kenny Pickett zmienia grę

Steelers również długo szukali odpowiedzi w ofensywie, zanim rookie quarterback Kenny Pickett złożył dziesięć zagrań, 76-jardowy touchdown drive w czwartej kwarcie.

24-latek ukończył 26 ze swoich 39 podań na 244 jardy, przyłożenie i przechwyt. Kicker Chris Boswell trafił dwie z prób strzelenia gola, a dwie inne nie trafiły w celownik.

Obrona Steelers ostrzyła sobie zęby trzema złapanymi przechwytami (Cameron Sutton, Minkah Fitzpatrick i Arthur Maulet) i trzema sackami (dwa Camerona Heywarda, jeden Alexa Highsmitha).

Las Vegas Raiders: playoffy wiszą na włosku

Dzięki wygranej Steelers zachowują szansę na zakończenie sezonu z kolejnym nieujemnym rekordem pod kierunkiem head coacha Mike’a Tomlina – passa, która trwa od momentu, gdy Tomlin przejął stery w 2007 roku. Pittsburgh ma teraz rekord 7-8. Playoffy też są jeszcze możliwe, przynajmniej w teorii. Steelers za tydzień zmierzą się z Baltimore Ravens.

Sytuacja dla Raiders jest mniej różowa. Jeśli wygrają Los Angeles Chargers lub Miami Dolphins, Raiders oficjalnie odpadną z wyścigu o playoffy.

Zespół głównego trenera Josha McDanielsa ma jak na razie sześć zwycięstw i dziewięć porażek. W kolejnym dniu meczu będą gościć San Francisco 49ers.