Лас Вегас Рейдърс подарява победата срещу Питсбърг Стийлърс

Лас Вегас Рейдърс загуби с 10:13 от Питсбърг Стийлърс в събота вечер. Срещу токсичната защита на Steelers грешките на куотърбека на Raiders Дерек Кар се трупат

Лас Вегас Рейдърс не успя да се справи с Питсбърг Стийлърс в мач 16 от НФЛ. Отборът на старши треньора Джош Макданиълс загуби с 10:13 от „Стийлърс“, като десет точки от тях бяха допуснати през четвъртата четвърт.

В труден мач нападението на Raiders не направи почти нищо, с изключение на силния първи диск, който завърши с тъчдаун. Куотърбекът Дерек Кар завърши 16 от 30-те си паса за 174 ярда, един тъчдаун и три интерсепшъна.

На терена Джош Джейкъбс напразно търсеше пролуки в защитата на „Стийлърс“. Тазгодишният участник в Pro Bowler събра само 44 ярда за бързане. Звездният приемник Даванте Адамс също бледнее, като улови два паса за 15 ярда.

Питсбърг Стийлърс: Кени Пикет обръща мача

Стилърс също търсеше отговори на нападението дълго време, преди новобранецът куотърбек Кени Пикет да събере десет игри, 76 ярда тъчдаун в четвъртото тримесечие.

24-годишният играч завърши 26 от 39-те си паса за 244 ярда, тъчдаун и интерсепшън. Кикърът Крис Босуел реализира два от опитите си за гол, а други два не попаднаха в очертанията на вратата.

Защитата на „Стийлърс“ оголи зъбите си с три хванати прекъсвания (Камерън Сътън, Минка Фицпатрик и Артър Маулет) и три сака (два от Камерън Хейуърд, един от Алекс Хайсмит).

Las Vegas Raiders: плейофите висят на косъм

С победата „Стийлърс“ запазват шанса си да завършат сезона с още един негативен рекорд под ръководството на старши треньора Майк Томлин – серия, която продължава, откакто Томлин пое поста през 2007 г. Питсбърг е с баланс 7-8. Плейофите също са все още възможни, поне на теория. Следващата седмица „Стийлърс“ се изправят срещу „Балтимор Рейвънс“.

Състоянието на Raiders не е толкова розово. Ако Лос Анджелис Чарджърс или Маями Делфинс спечелят, Рейдърс официално ще отпаднат от надпреварата за плейофите.

Досега отборът на старши треньора Джош Макданиелс има шест победи и девет загуби. В следващия ден те ще бъдат домакини на Сан Франциско 49ers.