Kansas City Chiefs pokonują Baltimore Ravens i wracają do Super Bowl

Kansas City Chiefs wracają do Super Bowl po pokonaniu Baltimore Ravens w meczu o mistrzostwo AFC.

Kansas City Chiefs są w Super Bowl po raz czwarty w ciągu pięciu lat. Drużyna prowadzona przez supergwiazdę Patricka Mahomesa pokonała Baltimore Ravens 17:10 w meczu o mistrzostwo AFC.

Chiefs objęli wczesne prowadzenie w Baltimore i nie oddali go do końca meczu.

Obrona Kansas City potwierdziła swoją wysoką formę i była w stanie zneutralizować ofensywę Ravens skupioną wokół Lamara Jacksona, podczas gdy Mahomes & Co. robili to, co było konieczne, aby zapewnić sobie zwycięstwo.

Początkowo zanosiło się na ofensywną wymianę ciosów, gdyż trzy pierwsze drive’y zakończyły się przyłożeniami.

Następnie jednak ofensywa nieco osłabła, podczas gdy dwie jednostki defensywne stawały się coraz bardziej pewne siebie. W szczególności obrona Chiefs

Kansas City pozwoliła na zdobycie zaledwie 10 punktów – i to przeciwko ofensywie, która w sezonie zasadniczym zdobywała średnio 28,4 punktu na mecz. Obrona Chiefs była również niesamowicie oportunistyczna, wymuszając dwa obroty tuż przed strefą końcową.

Ofensywa Chiefs nie zdobyła więcej punktów w drugiej połowie, ale była w stanie konsekwentnie przesuwać piłkę w pierwszej połowie, dając im poduszkę, której potrzebowali.

Travis Kelce zaliczył kolejny dobry występ w playoffach: 11 przyłożeń na 116 jardów i przyłożenie. Kelce jest teraz graczem z największą liczbą przyłożeń w historii playoffów NFL.

Kansas City Chiefs będą mieli okazję bronić tytułu 11 lutego w Las Vegas. Zmierzą się tam ze zwycięzcą meczu pomiędzy San Francisco 49ers i Detroit Lions.