Канзас Сити Шефс побеждават Балтимор Рейвънс и се завръщат на Супербоул

Канзас Сити Чийфс се завърнаха в Супербоул, след като победиха Балтимор Рейвънс в мача за първенството на АФК.

Шефовете на Канзас Сити са на Супербоул за четвърти път в рамките на пет години. Отборът, воден от суперзвездата Патрик Махоумс, победи Балтимор Рейвънс със 17:10 в мача за първенство на АФК.

Шефовете взеха ранна преднина в Балтимор и не я изпуснаха до края на мача.

Защитата на Канзас Сити потвърди силната си форма и успя да неутрализира нападението на Равенс около Ламар Джаксън през по-голямата част от времето, докато Махоумс & Ко направи необходимото, за да осигури победата.

Първоначално размяната на удари в нападение беше на лице, тъй като първите три драйва в мача завършиха с по един тъчдаун.

След това обаче нападението малко се разколеба, докато двете защитни единици ставаха все по-уверени. По-специално защитата на шефовете

Канзас Сити допусна само 10 точки – и то срещу нападение, което беше вкарало средно по 28,4 точки на мач през редовния сезон. Защитата на Шефовете беше и невероятно опортюнистична, като наложи две обръщания точно преди крайната зона.

През второто полувреме нападението на „шефовете“ не отбеляза повече точки, но през първото полувреме успя да движи топката с постоянство, което им даде необходимата възглавница.

Травис Келсе се представи отново силно в плейофите: 11 улови за 116 ярда и тъчдаун. Сега тесният енд е играчът с най-много приеми в историята на плейофите в НФЛ.

Канзас Сити Чийфс ще имат възможност да защитят титлата си в Лас Вегас на 11 февруари. Там те ще се изправят срещу победителя от мача между Сан Франциско 49ърс и Детройт Лайънс.