Dzięki Ryanowi Tannehillowi i Derrickowi Henry – Tennessee Titans pokonali słabych Green Bay Packers.

Tennessee Titans sprowadzili Green Bay Packers na ziemię po dogrywkowym zwycięstwie z Dallas Cowboys. Pojedynek quarterbacków również wyraźnie poszedł na korzyść Ryana Tannehilla, który miał swój najlepszy mecz w tym sezonie.

Munich – Tennessee Titans ukradkiem sprawili, że znów stali się pretendentem do pierwszego miejsca w AFC. Zespół głównego trenera Mike’a Vrabela świętował swoją siódmą wygraną z ostatnich ośmiu spotkań, odnosząc zwycięstwo 27-17 nad Green Bay Packers.

Packers natomiast nie potrafili przenieść małego impetu z poprzedniego tygodnia i pozostają pogrążeni w kompletnie spapranym sezonie.

Titans buoyant, Packers powerless

The Titans made a big play on their opening drive, with rookie Treylon Burks setting the stage for the first touchdown with a 43-yard catch. Quarterback Ryan Tannehill znalazł Dontrella Hilliarda na jego jedyny chwyt w strefie końcowej. W sumie Tannehill zaliczył 22 z 27 prób podań na 333 jardy i dwa przyłożenia.

Aaron Rodgers z Green Bay po raz pierwszy wprowadził Packers do strefy końcowej na krótko przed końcem pierwszej kwarty – debiutant Christian Watson zmniejszył deficyt do 6:7, ale kolejny extra point był nietrafiony. W drugiej kwarcie nic nie przychodziło ofensywnie ze strony gospodarzy, zamiast tego Tytani rozegrali swoją grę biegową z Derrickiem Henrym, który przed przerwą powiększył prowadzenie do 14:6

Christian Watson jedynym jasnym punktem Green Bay

Po połowie Rodgers wydawał się rozkręcać, ale jego odbiorcy kilka razy go zawiedli. Dodatkowo obrona Titans niemal całkowicie wyłączyła grę biegową Packers, a najskuteczniejszym Packerem był Aaron Jones z 40 jardami na ziemi. Rodgers ponownie znalazł debiutanta Watsona w strefie końcowej – jego piąte przyłożenie w ciągu ostatnich pięciu dni – ale dopiero po tym, jak Titans już powiększyli swoje prowadzenie przez Austina Hoopera.

Tytani założyli pokrywę z pierwszym zagraniem czwartej kwarty. Po raz kolejny Hooper znalazł się w strefie końcowej. Packers nie byli w stanie odrobić dziesięciopunktowego deficytu, po części dlatego, że w każdym z dwóch ostatnich drive’ów zawiedli na czwartej próbie. 51-jardowy przechwyt Burksa ostatecznie oddalił mecz i Titans wybiegli na zegar.

Z rekordem 7-3 Tennessee wyraźnie prowadzi w swojej dywizji AFC South, a także depcze po piętach Kansas City Chiefs i Miami Dolphins, by objąć prowadzenie w konferencji. Z kolei Packers mają rekord 4-7 i grozi im całkowity brak playoffów.