Благодарение на Райън Танехил и Дерик Хенри – Тенеси Титанс побеждават слабите Грийн Бей Пакърс.

Тенеси Титанс върнаха Грийн Бей Пакърс на земята след победата им в продълженията срещу Далас Каубойс. Дуелът на куотърбека също бе спечелен от Райън Танехил, който изигра най-добрия си мач през сезона.

Мюнхен – Тенеси Титанс отново се превърнаха в претендент за първото място в AFC. Отборът на старши треньора Майк Врабел отпразнува седмата си победа от последните осем мача с 27:17 над „Грийн Бей Пакърс“.

От друга страна, „Пакърс“ не успяха да пренесат малката инерция от предишната седмица и продължават да са затънали в напълно объркания сезон.

Титанците са бодри, опаковчиците са безсилни

Титаните направиха голяма игра при откриването на мача, като новобранецът Трейлон Бъркс подготви почвата за първия тъчдаун с улов от 43 ярда. Куотърбекът Райън Танехил намери Донтрел Хилиард за единственото му попадение в крайната зона. Като цяло Танехил завърши 22 от 27-те си опита за пас за 333 ярда и два тъчдауна.

Аарон Роджърс от Грийн Бей вкара „Пакърс“ за първи път в крайната зона малко преди края на първата четвърт – новобранецът Кристиан Уотсън намали изоставането до 6:7, но последвалата допълнителна точка беше пропусната. През втората четвърт домакините не предприеха нищо в офанзивен план, вместо това Титаните разгърнаха играта си с Дерик Хенри, който увеличи преднината си до 14:6 преди почивката.

Christian Watson Единственото светло петно на Грийн Бей

След полувремето Роджърс сякаш се раздвижи, но приемниците му на няколко пъти го подведоха. Освен това защитата на „Титаните“ почти напълно прекрати играта на „Пакърс“, като Аарон Джоунс беше най-ефективният „Пакърс“ с 40 ярда на терена. Роджърс отново намери новобранеца Уотсън в крайната зона – петият му тъчдаун през последните пет дни – но едва след като Титаните вече бяха увеличили преднината си чрез Остин Хупър.

Титаните сложиха капака още с първото разиграване на четвъртата четвърт. Хупър отново е в крайната зона. Пакърс не успяха да наваксат изоставането си от 10 точки, отчасти защото не успяха да се справят с четвърти даун във всяка от последните си две атаки. Бъркс улови 51 ярда, с което окончателно сложи край на играта и Титаните изчерпаха времето.

С рекорд от 7-3, Тенеси ясно води в собствената си дивизия AFC South и също така е по петите на Канзас Сити Chiefs и Маями Dolphins, за да поеме лидерството в конференцията. От друга страна, „Пакърс“ имат 4-7 точки и са застрашени да пропуснат плейофите.