Отбранителен спектакъл при откриването на сезона: доминиращите Бъфало Билс разбиват Лос Анджелис Рамс

Огнените от Бъфало разочароват действащия шампион на Супербоул Лос Анджелис Рамс и печелят откриващия сезона сблъсък на върха по доминиращ начин. Защитата на „Билз“ разгромява „Рамс“, а в нападение Джош Алън доказва защо е смятан за един от кандидатите за титлата MVP.

Мюнхен/Лос Анджелис – Овните от Бъфало оправдаха ролята си на фаворити в откриването на сезона.

Отборът на куотърбека Джош Алън с лекота победи действащия носител на Супербоул Лос Анджелис Рамс с 31:10, като защитата на Лесли Фрейзър накара нападението на Рамс да изглежда старо.

Куотърбекът Алън изведе своите Билз на перфектна първа обиколка по терена и хвърли първия тъчдаун за сезона към ресивъра Гейб Дейвис. Само благодарение на две прекъсвания и една грешка от страна на Bills домакините влязоха в мача и Мат Стафорд намери Купър Куп в крайната зона. На полувремето резултатът беше 10:10.

След почивката обаче ситуацията бързо се изясни. Защитата на Бъфало Билс почти напълно затвори Стафорд и компания и превърна стадион SoFi в „Bills House“. Те свалиха куотърбека на „овните“ седем пъти със сакове и хванаха три прекъсвания.

От другата страна Джош Алън компенсира грешките си от първото полувреме и вкара три последователни атаки в крайната зона. В крайна сметка куотърбекът има 293 ярда пас, четири тъчдауна и е най-добрият бегач на отбора си с 57 ярда бързане. Стефон Дигс (122 ярда) и Дейвис (88 ярда) също се превърнаха в кошмар за звездата на корнербека Джейлън Рамзи.

Билс потвърдиха законните си претенции за собствена Супербоул във впечатляващ стил.