NFL: Фестивал на прекъсването в двубой от дивизията – Bears изкопават пътя си към победата срещу Vikings

Изненада в края на 12-та седмица: Минесота Викинги губят у дома от Чикаго Беърс. Губещите отбелязват единствения тъчдаун за вечерта

Чикаго Беърс спечелиха двубоя за разпределение на дивизиите срещу Минесота Викинги с 12:10 в мача в понеделник вечер! Кайро Сантос беше титуляр в мача!

В мач с малко тъчдауни бразилският кикър на Мечките успя да блесне! Въпреки че 32-годишният играч пропусна още първия фийлдгол в мача от 48 ярда, той направи и решаващия гол само десет секунди преди края на мача!

Това беше четвъртият му успешен удар за вечерта – от пет опита.

В офанзивен план не се получи много за Минесота. Плътният енд на „Викингите“ Ти Джей Хокенсън отбеляза единствения тъчдаун в мача през четвъртата четвърт. Но общо четирите прекъсвания на куотърбека Джошуа Добс в крайна сметка бяха прекалено много.

От страна на „мечките“ куотърбекът Джъстин Фийлдс навъртя 217 ярда. Въпреки че не хвърли тъчдаун, той не направи и нито един прехват.

Само една негова грешка с няколко минути на часовника в последната четвърт направи мача отново вълнуващ. Но Викингите не успяха да се възползват

Биърс все още са в дъното на таблицата

С победата Чикаго подобри рекорда си до четири победи и осем поражения, но все още е на дъното на NFC North.

Минесота вече е с изравнен рекорд от шест победи и шест загуби. В момента те са втори в дивизията след Детройт Лъвове (8-3) и пред Грийн Бей Пакърс (5-6). И двата отбора сега се отправят към седмицата на разпускане