Филаделфия Ийгълс побеждава Тенеси Титанс, Дешан Уотсън побеждава при завръщането си

Филаделфия Ийгълс продължават да са мерило за всичко в НФЛ, побеждавайки Тенеси Титанс. Дешан Уотсън се завръща с победа в новия си отбор Кливланд Браунс, след като изтърпя отстраняването си, но не беше убедителен в процеса

Tennessee Titans at Philadelphia Eagles 10:35

Филаделфия Ийгълс продължи победния си ход с убедителна победа над Тенеси Титанс. Куотърбекът Джелал Хъртс изигра топ мач с 380 ярда пас, три тъчдауна и един бърз тъчдаун. Райън Танехил, който е пас на Титаните, успя да премине само 141 ярда и един тъчдаун.

Орелите завършиха първия си мач с тъчдаун пас от Джелен Хъртс към ДеВонта Смит. Титаните също влязоха в крайната зона през първото тримесечие, когато Трейлон Бъркс улови тъчдаун пас от Райън Танехил. През втората четвърт обаче Филаделфия контролираше играта.

Докато Титаните успяха да вкарат само един гол, Хърц вкара още два тъчдауна. Веднъж той подаде на Ей Джей Браун, а след това самият Хърц навлезе в крайната зона. С междинен резултат 21:10 те се оттеглиха на почивка.

След края на полувремето „орлите“ използваха първото си движение за още един тъчдаун пас от Хърц към Браун. По-късно Майлс Сандърс увеличи резултата на 35:10 с тъчдаун и по този начин си осигури крайното решение. Ийгълс са най-добрият отбор в НФЛ с 11 победи и само една загуба, докато Титаните са със седем победи и пет загуби, но все още водят в АФК Юг.

Cleveland Browns в Houston Texans 27-14

Дешан Уотсън изигра първия си мач за Кливланд Браунс след изтърпяването на отстраняването си и се изправи срещу бившия си отбор в Хюстън, на всички места.

Куотърбекът не започна добре. Първите му два опита за пас са незавършени. Първият му завършен пас попадна в ръцете на Антъни Шварц, който директно възстанови нарушението.

Малко след това той хвърли и интерсепшън. Общо той завърши 12 от 22-те си паса за само 131 ярда и не беше много мобилен с 21 ярда в движение.

Куотърбекът на Тексас Кайл Алън хвърли 201 ярда и един тъчдаун. Въпреки това той също така три пъти загуби топката, като имаше две прекъсвания и една загуба. Хюстън, с рекорд 1-10-1, вече няма теоретични шансове за участие в плейофите. „Браунс“ са с пет победи и седем загуби.

Питсбърг Стийлърс в Атланта Фалконс 19:16

Питсбърг Стийлърс излязоха начело в равностоен мач срещу Атланта Фалконс. Куотърбекът Кени Пикет хвърли 197 ярда и подаде тъчдаун, уловен от Конър Хейуърд.

Куотърбекът на „соколите“ Маркъс Мариота записа 167 ярда и един тъчдаун. Любимата му приемна станция беше Дрейк Лондон, който записа 95 ярда. Играта беше решена 39 секунди преди края, когато Мариота хвърли прекъсване, което беше уловено от Минка Фицпатрик. Соколите са на 5-8 място, но все още имат шанс за плейофите заради слабия Юг на НФК. Стийлърс са 5-7, на дъното на АФК Север

Денвър Бронкос в Балтимор Рейвънс 9-10

Балтимор Рейвънс трябваше да се справят със сериозен проблем. Куотърбекът Ламар Джаксън беше принуден да напусне мача поради контузия на коляното, след като получи тежък удар от противниковия лайнбекър Джонатън Купър. Неговият резервен вариант Тайлър Хънтли завърши със 178 ярда пас и направи единствения тъчдаун в мача.

Критикуваният куотърбек на Бронкос Ръсел Уилсън се опита да възвърне увереността си с кратка игра, като завърши 17 от 22-те си паса, но само 189 ярда и само 21 ярда бързане. Бронкос са на дъното на АФК Запад с рекорд от три победи и девет загуби. От друга страна, „Рейвънс“ са начело в Северната АФК с резултат 8-4.

Jacksonville Jaguars в Detroit Lions 14:40

Германският ресивър Амон-Ра Сейнт Браун изигра още един звезден мач в услуга на Детройт Лъвове. Той улови 11 паса за 114 ярда и два тъчдауна. Това го превръща в най-ефективния получател на пасове на терена. Куотърбекът Джаред Гоф също се представи отлично. Плеймейкърът завърши 31 от 41-те си опита за пас, което му донесе 340 ярда и никакви обрати.

Джагуарите се уплашиха, когато куотърбекът Тревър Лоурънс усука коляното си по време на мач и трябваше да бъде изваден от игра. Изненадващо обаче той се върна на терена след кратък преглед. Въпреки това той не успя да впечатли с едва 179 ярда пас. Сега Лъвовете имат по-добър резултат от Ягуарите (4-8)

с пет победи и седем загуби.

Washington Commanders в Ню Йорк Джайънтс 20:20 б.в.

Дуелът между Ню Йорк и Вашингтон не излъчи победител. Куотърбекът на Giants Даниел Джоунс хвърли 200 ярда и тъчдаун. Бягащият бек Сакуон Баркли пробяга 63 ярда и направи тъчдаун. Тейлър Хайнике, пасажерът на Командерите, записа 275 ярда и два тъчдауна.

Джайънтс са на 3-то място в Източната част на НФК с резултат 7-4-1. Вашингтон е зад тях с показатели 7-5-1.

New York Jets в Minnesota Vikings 22:27

Минесота Викингс надделяха над Ню Йорк Джетс, защото поставиха началото на мача със 17 точки през втората четвърт. Куотърбекът Кърк Къзънс хвърли 173 ярда и един тъчдаун. Бягащият бек Далвин Кук също беше ключов играч с 86 ярда и тъчдаун.

Плеймейкърът на „Джетс“ Майк Уайт хвърли впечатляващите 369 ярда, но не успя да направи тъчдаун пас и хвърли два интерсепшъна. Ню Йорк е на трето място в АФК Изток с рекорд от 7-5, докато Минесота е лидер в НФК Север с десет победи и две загуби.