Тампа Бей Бъкейнърс победи Филаделфия Ийгълс – но Том Брейди и компания трябва да треперят

Тампа Бей Бъкейнърс около куотърбека Том Брейди успяха да постигнат поредната победа в четвъртък вечер в шестия ден от NFL. Но срещу „Филаделфия Ийгълс“ отборът трябва да трепери повече от очакваното.

Мюнхен – Радост за Tampa Bay Buccaneers. В началото на шестия игрови ден на НФЛ франчайзът постигна петата си победа за сезона. Том Брейди и съотборниците му трябваше да треперят дълго време в 28:22 в Lincoln Financial Field във Филаделфия.

Дълго време мачът изглеждаше ясен. Гостите водеха с 28:7 до малко преди края на третата четвърт, когато два къси тъчдауна на Леонард Фурнет и тъчдаун пасове на Брейди към О.Джей Хауърд и Антонио Браун дадоха на Бъкс комфортна преднина.

Eagles почти се завърнаха

След това обаче орлите запалиха турбото. След тъчдаун паса към Зак Ерц през първата част куотърбекът Дженън Хърц сам навлезе в крайната зона малко повече от две минути преди края на третата четвърт и намали изоставането си на 14:28.

И плеймейкърът последва примера му. В средата на последния период 23-годишният играч направи още един тъчдаун. Тъй като конвертирането за две точки беше успешно, „Ийгълс“ се доближиха на шест точки от шампионите на Супербоул. Неуспешен фийлд гол на кикърът на Eagles Джейк Елиът попречи на домакините да отбележат повече точки.

Въпреки късното събуждане на професионалистите от Филаделфия, в крайна сметка това не беше достатъчно за победа.

Buccaneers губят Шърман

Суперзвездата на Бъкс Том Брейди завърши 34 от 42 паса за 297 ярда и два тъчдауна, но хвърли и един пресечен удар. Неговият колега Джелал Хъртс завърши 12 от 26 паса за 115 ярда, един тъчдаун и също така един интерсепшън.

Още в първата четвърт настъпва горчив момент за Bucs. След като трикратният участник в All-Pro Ричард Шърман наскоро подписа договор с отбора, още един корнербек на франчайза трябваше да пропусне мача поради контузия. В отбора на Тампа вече липсват трима основни играчи.

Освен това шампионите си усложниха живота с общо 120 наказателни метра.