Сейнт Браун със следващия тъчдаун – Патриотите все още са катастрофални

Детройтските лъвове са се прицелили здраво в плейофите в НФЛ благодарение на поредния тъчдаун на Амон-Ра Сейнт Браун. Лъвовете спечелиха с 33:28 на терена на Ню Орлиънс Сейнтс и явно са на прав път след деветата си победа в дванадесетия си мач. За последен път Детройт се класира за следсезонната фаза през сезон 2016/17 г.

Лъвовете поведоха с 21:0 след изключителна първа четвърт, като не бяха изминали и седем минути, когато Сейнт Браун вкара третия тъчдаун на Детройт. В края нещата отново станаха напрегнати, но отборът на треньора Дан Кембъл успя да удържи победата.

От друга страна, за бившите шампиони „Ню Инглънд Пейтриътс“ и техния дългогодишен успешен треньор Бил Беличик нещата изглеждат все по-мрачни. Загубата с 6:0 от Лос Анджелис Чарджърс беше вторият път през този сезон, в който Патриотите не успяха да спечелят точка. Планът на Беличик да замени злополучния куотърбек Мак Джоунс с Бейли Зеп не даде никакъв резултат. Дори смяната не успя да предотврати петото поредно поражение и десетото за сезона.

Шампионът на Супербоул „Канзас Сити Чийфс“ допусна четвърто поражение за сезона при загубата с 19:27 от „Грийн Бей Пакърс“. Публиката на „Ламбо Фийлд“ беше пълна със знаменитости: поп иконата и фенка Тейлър Суифт подкрепяше Травис Келсе от „Шефовете“, а кралицата на гимнастиката Симона Байлс стискаше палци за съпруга си и защитник на „Пакърс“ Джонатан Оуенс.

Междувременно вторите в класирането „Филаделфия Ийгълс“ претърпяха горчиво поражение с 19:42 срещу „Сан Франциско 49“. Куотърбекът Брок Пърди хвърли четири тъчдаун паса, а ресивърът Дийбо Самюел завърши три. Това беше едва второто поражение за сезона за „орлите“.