Предсезонна подготовка на NFL: Силните Чикаго Беърс не дават шанс на Сиатъл Сийхоукс

Чикагските мечки нямаха особени проблеми със Сиатъл Сийхоукс, които трябваше да се справят без куотърбека си Дрю Лок, в първия мач от Седмица 2 на предсезонната подготовка и надделяха благодарение на силното първо полувреме. За „ястребите“ това е второ поражение.

Мюнхен/Сиатъл – Чикаго Беърс спечели втория си предсезонен мач и победи Сиатъл Сийхоукс с 27:11.

Куотърбекът на Bears Джъстин Фийлдс завърши пет от седемте си паса за 39 ярда. Единственият тъчдаун в мача бе дело на Тревър Симиан, който изпълни осем от 15-те си паса за 48 ярда. Натан Питърман завърши осем от 14 паса за 85 ярда.

Дрю Лок отсъстваше поради инфекция с корона

За „морските ястреби“ само Джино Смит имаше възможност да се състезава вътрешно за началната позиция на куотърбек. Дрю Лок отсъстваше поради инфекция на короната. Смит завърши десет от 18-те си хвърляния за 112 ярда. През по-голямата част от времето обаче Джейкъб Ийсън беше на терена. 17 от 35-те му паса бяха успешни и донесоха космическа печалба от 141 ярда.

Мечките доминираха особено през първата половина на мача. Джейк Тонгс хвана тъчдаун пас, за да поведе с 10:0.

Кейд Джонсън прави съдбоносна грешка при удар

Най-голямата грешка в мача беше допусната от връщащия играч на „морските ястреби“ Кейд Джонсън, който позволи на удара да се изплъзне от ръцете му точно извън собствената му крайна зона. Илайджа Хикс успя да вземе топката и да отбележи тъчдаун, за да даде на „морските ястреби“ преднина от 17:0 на полувремето.

В началото на третото тримесечие Даринтън Евънс влезе в крайната зона и направи резултата 24:0 след преобразувана допълнителна точка. Дарвин Томпсън отбеляза единствения тъчдаун на „морските ястреби“ малко преди края на мача. Така Сиатъл загуби първите два предсезонни мача.