Лос Анджелис Рамс надделяват над превъзхождащия ги Денвър Бронкос

В двубоя на два разочароващи отбора Лос Анджелис Рамс постигна категорична победа. Куотърбекът на Broncos Ръсел Уилсън хвърля три прекъсвания и получава остра критика от експерта Фолкер Шенк.

Огнените от Лос Анджелис нанесоха на Денвър Бронкос най-високото поражение за сезона с 14:51.

Изключителен бе бегачът Кам Акерс, който пробяга 118 ярда и три тъчдауна. Куотърбекът Бейкър Мейфийлд хвърли 230 ярда и два тъчдауна. И двата тъчдаун паса бяха уловени от Тайлър Хигби.

Овните вече спечелиха два от последните си три мача за сезона. Преди това обаче настъпва нещастие от шест поредни загуби. Действащите шампиони на Супербоул са с междинен рекорд от пет победи и десет загуби. Така или иначе нямаше никакъв шанс за участие в плейофите.

Сезонът на „Бронкос“ е още по-лош – четири победи и единадесет загуби. След като преди седмица спечелиха срещу „Аризона кардиналс“, за да сложат край на серията от пет поредни загуби, те бяха напълно смазани в Лос Анджелис.

На полувремето играта беше почти решена – 31:6. Денвър отбеляза първия си и единствен тъчдаун едва в последната четвърт. Куотърбекът Ръсел Уилсън имаше още един разочароващ мач с три прекъсвания, но иначе хвърли 214 ярда и тъчдаун.

Експертът Фолкер Шенк казва: „Това не е Ръсел Уилсън, когото видяхме в Сиатъл. Изглежда напълно сработен.“ От друга страна, Мейфийлд даде висока оценка на своя отбор, като заяви: „Всичко се получи. Всички свършиха чудесна работа“

В оставащите два мача до края на сезона „овните“ се изправят срещу „Лос Анджелис Чарджърс“ и „Сиатъл Сийхоукс“. Бронкос пътуват до Канзас Сити Чийфс следващата неделя, преди да закрият сезона с домакински мач срещу Чарджърс.