New England Patriots запазва надеждите си за плейофите – Arizona Cardinals губи мача и Кайлър Мъри…

Патриотите от Нова Англия победиха Кардиналите от Аризона с 27:13 и останаха в надпреварата за плейофите. От друга страна, Кардиналите не само губят играта и плейофите от поглед, но и куотърбека Кайлър Мъри с контузия.

Мюнхен – Патриотите от Нова Англия се възползваха от пропуските на съперниците си в понеделник вечер и се върнаха в състезанието за плейофите с победа 27-13 над Аризона Кардиналс.

С резултат 7-6 Патриотите вече имат дори последния билет за плейофите в АФК. Техен съперник ще бъде Kansas City Chiefs. Въпреки това Лос Анджелис Чарджърс и Ню Йорк Джетс все още са със същия рекорд.

Кардиналите все още имат теоретичен шанс за участие в плейофите, но с резултат 4-9 е малко вероятно да го постигнат. Особено като се има предвид, че в мача те загубиха и куотърбека Кайлър Мъри, който се контузи при третото разиграване – точната диагноза на травмата му все още не е определена.

Защитата на Патриотите прави разликата

Заместването на Колт Маккой натрупа 246 ярда и едно прекъсване при загубата. Джеймс Конър вкара единствения тъчдаун. За Патриотите куотърбекът Мак Джоунс също не блестеше с 235 ярда и една интерсепция, но той доведе Патриотите до два тъчдауна в нападение.

През второто полувреме защитата на Патриотите беше тази, която реши мача. Раекуон Макмилън върна една грешка в крайната зона и като цяло Нова Англия не допусна повече точки през второто полувреме.

Патриотите се изправят срещу Лас Вегас Рейдърс през 15-ата седмица, а Аризона играе с Денвър Бронкос.