Футбол в понеделник вечер: Baltimore Ravens нямат проблеми срещу New Orleans Saints

Baltimore Ravens победи New Orleans Saints с 27:13 в мач от понеделник вечер за трета поредна победа

Мюнхен, Германия – Балтимор Рейвънс победиха Ню Орлиънс Сейнтс с 27:13 в мача в понеделник вечер за третата си поредна победа.

Първите точки на таблото са дело на Айзея Лийкли от Ravens. Новобранецът улови 24-ярдов пас от своя куотърбек Ламар Джаксън, за да даде първия тъчдаун на Балтимор.

Дрейк с първи тъчдаун

Светците не успяха да отбележат гол през първата четвърт, а след това бяха принудени да пропуснат следващия си тъчдаун 2 минути преди края на мача. Бегачът на Балтимор Кениън Дрейк се втурна от червената зона в крайната зона – „Рейвънс“ увеличиха до 14:0.

Но преди почивката Ню Орлиънс също се регистрира – но само в лицето на Уил Лутц, който даде първите три точки на „светците“ с фийлдгол.

Далтон с проблеми

През третата четвърт двата отбора успяха да си отбележат само по един гол. Светците, които трябваше да се справят със загубата на центъра Ерик Маккой по време на мача, влязоха в червената зона, но или куотърбекът Анди Далтън беше изхвърлен, или просто не можа да намери място в крайната зона. А когато го правеше, обикновено ги сваляше. Така последната четвърт завърши при резултат 17:6 за „Гарваните“.

Светците трябваше да погребат всичките си мечти за завръщане в последната четвърт, след като Джъстин Тъкър вкара още един гол за Ravens, а след това линейният защитник на Ravens Джъстин Хюстън улови отклонено прехващане от Далтън.

Камара не е фактор

В последствие Дрейк сложи капака с втория си рутинг тъчдаун. В края „светците“ наистина получиха още един тъчдаун чрез Джууан Джонсън, но тогава мачът отдавна беше решен.

Равенс се представиха силно срещу Светците, отчасти благодарение на Дрейк и Хюстън, и сега остават на върха на АФК Север с резултат 6-3, въпреки че им липсват звездният краен защитник Марк Андрюс и бегачът Гъс Едуардс.

От друга страна, „светците“ са на трето място в НФК Юг с 3-6 точки. Те просто не можаха да вкарат в игра звездата си Алвин Камара.