Седмица 2 на NFL: Маями Долфинс победи Ню Ингланд Пейтриътс в неделя вечер

Делфините на Маями печелят втория си мач за сезона. Те побеждават Ню Ингланд Пейтриътс с 24:17

Радост за Маями Долфинс, униние за Ню Ингланд Пейтриътс. В двубоя на двата съперника от АФК Изток двата съперника не си дадоха нищо – с по-добър край за Маями, които спечелиха мача с 24:17.

Делфините първи поведоха с 10:0 с фийлдгол на кикъра Джейсън Сандърс през първата четвърт и осемярдов тъчдаун на Рахим Мостърт, преди Ню Инглънд да направи 10:3 с фийлдгол 1:49 минути преди почивката.

Но Маями се противопостави преди почивката. За 1:38 минути нападението на старши треньора Майк Макданиъл тръгна по терена и спечели 75 ярда само за осем разигравания.

Суперзвездата Тайрик Хил завърши атаката с тъчдаун от 2 ярда след пас от колегата си куотърбек Туа Таговайлоа, за да направи резултата 17:3.

След почивката дълго време нищо не вървеше както трябва и за двата отбора. Блокиран опит за гол от страна на „Делфините“ и прехващане от страна на плеймейкъра на „Патриотите“ Мак Джоунс останаха най-големите акценти в третата четвърт.

Маями може да отговори

Нова Англия се доближи до тях едва в последната част на мача. Тайтън ендът Хънтър Хенри улови втория си тъчдаун за сезона след пас от 6 ярда от Джоунс, за да се стигне до 10:17 за Нова Англия.

Но за пореден път Маями имаше правилния отговор. Бягащият бек Мостърт достигна за втори път до крайната зона малко по-късно и възстанови старата разлика от 14 точки (24:10).

В замяна на това беговият бек на Патриотите Рамондрей Стивънсън отбеляза тъчдаун 5,5 минути преди края и направи резултата 17:24.

Патриотите са толкова зле, колкото не са били от 2001 г. насам

В крайна сметка така и остана. Отчасти защото кикърът на „Делфините“ Сандърс направи 55-ярдов опит за фийлд гол до гредата, а „Пейтриътс“ отново подариха топката при последвалия драйв след спорно обръщане на полето, след което „Маями“ донесе победата у дома.

Най-добрият човек от страна на Делфините беше Мостерт, който освен двата си тъчдауна пробяга 121 ярда от 18 опита. За Патриотите това е първият старт на сезона с две загуби от 2001 г. насам – преди началото на ерата на Том Брейди.