Плейофите на NFL: Балтимор Рейвънс побеждават Хюстън Тексас и се класират за шампионата на AFC

Балтимор Рейвънс са в мача за шампионата на АФК за първи път от единадесет години насам. В дивизионните плейофи отборът на Джон Харбо побеждава Хюстън Тексас благодарение на силното второ полувреме

Балтимор Рейвънс достигнаха до Шампионския мач на АФК за първи път от 2012 г. насам с победа срещу Хюстън Тексас.

Ламар Джаксън беше героят, който празнуваше с общо четири тъчдауна при победата с 34:10 (10:10) в дивизионните плейофи.

Водени от 70 000 разярени фенове на стадион M&T Bank в Балтимор, защитата на „Рейвънс“ първоначално доминираше в мача.

Куотърбекът на тексасците Си Джей Страуд – който имаше 274 ярда, три тъчдауна и почти перфектен пас рейтинг от 157,2 в кръга „Уайлд кард“ срещу Кливланд Браунс – не изпълни пас от повече от десет ярда до 14-ата минута на мача. В крайна сметка новобранецът завърши със 165 ярда и 56% успеваемост на пасовете.

Играта на бегачите беше още по-лоша: Девин Сингълтари и компания успяха да направят само 14 ярда по земя през първото полувреме.

Ravens също имаха своите проблеми в офанзивен план в началото. Но през втората четвърт най-добрият отбор през редовния сезон (13-4) се раздвижи. Гас Едуардс, който имаше 13 тъчдауна през редовния сезон, тичаше за важни първи дауни. Нелсън Аголор улови точен пас на Джаксън за първия тъчдаун в мача – 10:3.

Тексасчани изпълниха пънт на Рейвънс за тъчдаун

Тогава взривът: Стивън Симс пренесе пънта на Ravens на 67 ярда в крайната зона.

Игра, която видимо шокира Ravens: нападението трябваше да се срине три пъти подред след три разигравания, защитата позволи на Texans да влязат в обсега на полето малко преди почивката. Но Ка’ими Феърбеърн пропусна от 47 ярда – резултатът беше 10:10 на почивката.

Рейвънс започнаха перфектно второто полувреме: Джаксън изведе отбора си на 55 ярда по терена в първата атака и я завърши с тъчдаун от 23 ярда – 17:10.

След това Балтимор пое все по-голям контрол върху играта. Защитата задушаваше Страуд, а играта с бягане ставаше все по-ефективна в нападение чрез Едуардс, Джъстис Хил и по-специално Джаксън: куотърбекът завърши с точно 100 ярда бягане, а Рейвънс – с общо 229.

В началото на четвъртата четвърт Джаксън намери тесния крайник Айзея Лийкли с красив лоб пас в крайната зона след 93-ярдова атака – тъчдаун, 24:10.

Малко повече от шест минути преди края куотърбекът за втори път достигна крайната зона на крак – 31:10. Джъстин Тъкър добави фийлдгол, за да направи крайния резултат 34:10.

Рейвънс на финала на АФК срещу Билс или Чийфс

Рейвънс ще приемат победителя от мача Канзас Сити Чийфс – Бъфало Билс във финала на АФК следващата неделя (в 0:30 ч. в прякото предаване) – първият мач от шампионата на АФК в Балтимор от 1971 г. насам.

Но елиминираните тексасци също имат светло бъдеще с кандидата за новобранец на годината в нападение Страуд