Ню Ингланд Пейтриътс и Ню Йорк Джетс се впускат в отбранителна битка, Орлите се връщат на победния път

В мач, доминиран от защитата, „Ню Ингланд Пейтриътс“ излизат начело срещу „Ню Йорк Джетс“. Филаделфия Ийгълс се върна на победния път след победата си срещу Индианаполис Колтс

Ню Йорк Джетс в Ню Ингланд Пейтриътс 3:10

Патриотите от Нова Англия отбелязаха 14-ата си поредна победа срещу Ню Йорк Джетс. През първото полувреме, което започна с десетминутно закъснение поради проблеми с електрозахранването на стадиона, двата отбора показаха скромни резултати.

Особено в нападение, Патриотите и Джетс почти не успяваха да се разпишат и затова се оттеглиха на почивката при резултат 3:3.

През второто полувреме феновете също напразно чакаха акценти в нападение.

С по шест победи и четири загуби и Ню Инглънд Пейтриътс, и Ню Йорк Джетс все още имат надежди за участие в плейофите.

Philadelphia Eagles в Indianapolis Colts 17:16

Филаделфия Ийгълс се върна на пътя на победата. Срещу Индианаполис Колтс победата отново е дело на Джейлън Хърц. Кандидатът за MVP постигна 190 ярда пас, както и един тъчдаун при пас и бързане.

QB на Колтс Мат Райън хвърли 213 ярда. Джонатан Тейлър, който навъртя общо 84 ярда, вкара единствения тъчдаун на Колтс.

Филаделфия Ийгълс продължават да са отборът с най-добър рекорд в лигата с девет победи и само една загуба. Колтс продължават да заемат второ място в АФК Юг въпреки шестте си загуби и само четири победи.

Carolina Panthers в Baltimore Ravens 3:13

Едва в последната четвърт публиката в Балтимор се възхити на първия тъчдаун в мача, когато Ламар Джаксън се заби в крайната зона. Куотърбекът на Ravens пробяга 31 ярда и хвърли 209.

За „Пантерите“ Бейкър Мейфийлд показа още едно разочароващо представяне (196 ярда, две прекъсвания). Докато „Каролина“ претърпява осма загуба за сезона, „Рейвънс“ подобряват рекорда си на седем победи и три загуби и оглавяват АФК Север.

Каролина е на последно място в НФК Юг със само три победи и осем загуби.

Cleveland Browns в Buffalo Bills (в Детройт) 23:31

Бъфало Билс отпразнуваха победата си срещу Кливланд Браунс пред своята „домашна“ публика, след като играта трябваше да бъде преместена от Бъфало в Детройт заради снежна буря. Куотърбекът Джош Алън хвърли 197 ярда и един тъчдаун.

От страна на „Браунс“ Джакоби Брисет подаде три тъчдауна за общо 324 ярда. Ресивърът Амари Купър беше един от най-добрите играчи на терена със 113 ярда и два тъчдауна. Това все още не беше достатъчно за четвъртата победа за сезона.

Билс се доближиха до Маями Долфинс със седмата си победа (при три загуби), докато Кливланд се намира на последно място в Северната АФК с три победи и седем загуби.

Los Angeles Rams в New Orleans Saints 20:27

Анди Далтън се представи отлично при победата над Лос Анджелис Рамс. Ветеранът хвърли три тъчдауна и допринесе за победата на „светците“ над „овните“. Новобранецът Крис Олаве впечатли със 102 ярда и тъчдаун.

От друга страна, „Овните“ все още са в свободно падане и може да се наложи отново да се справят без Матю Стафорд. Куотърбекът получи сътресение на мозъка, но изигра добър мач с два тъчдауна и 159 ярда.

Докато „овните“ са на последно място в НФК Запад с три победи и седем загуби, „светците“ са на трето място в НФК Юг (четири победи, седем загуби).

Detroit Lions в New York Giants 31:18

Ямаал Уилямс изведе Детройт Лъвове до четвъртата им победа за сезона. Бягащият бек успя да направи 64 ярда и три тъчдауна. Амон-Ра Сейнт Браун улови седем паса за 76 ярда.

За Джайънтс куотърбекът Даниел Джоунс се представи слабо и хвърли два интерсепшъна. След десет мача „G-Men“ имат седем победи и три загуби и заемат трето място в NFC East. С четвъртата си победа (при шест загуби) „лъвовете“ задминаха „Грийн Бей Пакърс“ и вече са втори в Северната АФК след „Балтимор Рейвънс“.

Washington Commanders в Хюстън Тексас 23:10

Командирите на Вашингтон спечелиха петата си победа в последните си шест мача. Срещу незастрашителния отбор на Хюстън Тексас куотърбекът Тейлър Хайнике постигна 191 ярда пас. Къртис Самюъл вкара тъчдаун при бързане.

Куотърбекът на „Тексас“ Дейвис Милс вкара тъчдаун, но хвърли две прекъсвания, които в крайна сметка решиха мача.

И двата отбора все още са на последно място в своята дивизия. Докато Командирите са с шест победи и пет загуби, Тексасците остават най-лошият отбор в лигата със само една победа, осем загуби и едно равенство.