Лос Анджелис Чарджърс запазва шансовете си за плейофите с победа над Чикаго Беърс

Лос Анджелис Чарджърс се справиха със задачата си срещу Чикаго Беърс в неделния вечерен мач от НФЛ. Това означава, че калифорнийците все още могат да се надяват на участие в плейофите.

Лос Анджелис Чарджърс сложиха край на своята миникриза с категорична победа над Чикаго Беърс. В неделния вечерен мач от осмата седмица калифорнийците спечелиха с 30:13 (24:7) пред собствена публика и с рекорд от 3-4 могат поне да продължат да гледат към плейофите.

Куотърбекът Джъстин Хърбърт, който напоследък се колебаеше, се представи безупречно, като изпълни 31 от 40-те си паса, хвърли 298 ярда и три тъчдауна. Бягащият бек Остин Екелер също беше впечатляващ със 123 ярда и един тъчдаун, въпреки че играта с бягане не стигна доникъде – само 54 ярда.

Резервният куотърбек Тайсън Бейджънт не успя да надгради добрия си дебют срещу Лас Вегас Рейдърс, като хвърли два интерсепшъна, но все пак отбеляза рутинг тъчдаун. Сега Мечките имат рекорд от 2-6 и вероятно нямат нищо общо с плейофите.

Чарджърс още в началото дадоха да се разбере в каква посока смятат, че ще се развие мачът. И четирите драйва през първото полувреме доведоха до точки, включително и трите тъчдауна на ЛА в целия мач. Мечките изоставаха със 17:0 след по три драйва от всяка страна – твърде много, за да бъдат преодолени.

Въпреки че след това бегачът Дарънтън Евънс вкара тъчдаун, за да намали дефицита до десет точки, Чарджърс възстановиха разликата с бърз двуминутен драйв преди почивката в лицето на ресивъра Доналд Паръм младши.

През второто полувреме „Чарджърс“ успяха да се справят с преднината, а „Мечките“ успяха да отбележат само две минути преди края на мача чрез Багент.

В следващия мач Чарджърс ще се изправят срещу Ню Йорк Джетс във важно гостуване за местата, даващи право на участие в „уайлд кард“ в АФК. Мечките пък пътуват до Ню Орлиънс Сейнтс в двубой от НФК.