Los Angeles Chargers zachowują szansę na play-offy dzięki zwycięstwu nad Chicago Bears

Los Angeles Chargers opanowali swój obowiązek przeciwko Chicago Bears w niedzielnym meczu NFL. Oznacza to, że Kalifornijczycy wciąż mogą mieć nadzieję na awans do play-offów.

Los Angeles Chargers zakończyli swój mini-kryzys zwycięstwem nad Chicago Bears. W niedzielnym nocnym meczu 8. tygodnia Kalifornijczycy wygrali 30:13 (24:7) przed własną publicznością i z rekordem 3-4 mogą przynajmniej patrzeć na playoffy.

Rozgrywający Justin Herbert, który ostatnio nie radził sobie najlepiej, zaliczył bezbłędny występ, wykonując 31 z 40 podań, rzucając na 298 jardów i trzy przyłożenia. Biegacz Austin Ekeler również był imponujący, zdobywając 123 jardy i przyłożenie, choć gra biegowa poszła na marne z zaledwie 54 jardami.

Rezerwowy rozgrywający Tyson Bagent nie był w stanie wykorzystać swojego dobrego debiutu przeciwko Las Vegas Raiders, rzucając dwa przechwyty, ale mimo to zdobywając przyłożenie w biegu. Bears mają teraz rekord 2-6 i prawdopodobnie nie mają nic wspólnego z playoffami.

Chargers już na początku spotkania dali jasno do zrozumienia, w jakim kierunku ich zdaniem potoczy się mecz. Wszystkie cztery drive’y w pierwszej połowie zakończyły się punktami, w tym wszystkie trzy przyłożenia LA w całym meczu. Bears przegrywali 17:0 po trzech przyłożeniach z każdej strony – zbyt wiele do pokonania.

Chociaż biegacz Darrynton Evans zdobył przyłożenie, aby zmniejszyć deficyt do dziesięciu punktów, Chargers przywrócili lukę dzięki szybkiej dwuminutowej jeździe przed przerwą w osobie odbiornika Donalda Parhama Jr.

W drugiej połowie Chargers utrzymali prowadzenie, Niedźwiedzie zdołały zdobyć punkt dopiero na dwie minuty przed końcem meczu za sprawą Bagenta.

Chargers zmierzą się następnie z New York Jets w ważnym meczu wyjazdowym o miejsce z dziką kartą w AFC. Bears natomiast udadzą się do New Orleans Saints w pojedynku NFC.