Драма с головете на терена: горчива загуба за Денвър Бронкос срещу Ню Ингланд Пейтриътс

Последният гол на терена донесе победа на Ню Инглънд Пейтриътс срещу Денвър Бронкос. Може да се наложи да погребат мечтите си за плейофи

Когато Чад Райланд реализира фийлдгол от 56 ярда две секунди преди края, победата на Ню Инглънд Пейтриътс с 27:23 беше перфектна. За Денвър Бронкос драмата с полевия гол в навечерието на Коледа беше мръсен подарък, тъй като мечтите им за плейофи бяха брутално разбити.

Е, не напълно. Но при резултат 7:8 два мача преди края на редовния сезон шансовете на Бронкос са само в ниския едноцифрен процент.

А това е горчиво. Отборът, воден от куотърбека Ръсел Уилсън, дълго време не се представяше добре срещу Патриотите, но показа качества за завръщане.

В последната четвърт те вече изоставаха със 7:23, но се пребориха да се върнат в мача с два тъчдауна и две двуточкови конверсии. При един драйв с 1:42 минути до края Уилсън и компания след това не успяха да обърнат напълно мача при 23:23

Тогава куотърбекът на Патриотите Бейли Запе поведе отбора си в последния драйв от 43 ярда до решителния фийлдгол.

Запе завърши с 256 ярда и два тъчдауна. С този успех Патриотите могат поне да „разкрасят“ рекорда си до 4:11. Уилсън хвърли 237 ярда и два тъчдауна.