Седмица 15 в НФЛ: Питсбърг Стийлърс празнува победа – Детройт Лъвове и Амон-Ра Сейнт Браун успяха да направят обрат срещу Кардиналите

Питсбърг Стийлърс празнува важна победа срещу Тенеси Титанс в борбата за плейофите. Детройтските лъвове и Амон-Ра Сейнт Браун поднасят изненадата на деня срещу Аризона Кардиналс. ран обобщава мачовете в 19:00 ч.

Tennessee Titans at Pittsburgh Steelers 13:19

Седмата си победа за сезона Питсбърг Стийлърс се завърна в борбата за място в плейофите в АФК. На полувремето отборът на старши треньора Майк Томлин все още изоставаше с 3:13 минути. 16 поредни точки наклониха мача в полза на „Стийлърс“ през второто полувреме.

Завръщането на „Стийлърс“ беше подпомогнато от четири обрата в нападението на „Титаните“, включително прехващане от куотърбека Райън Танехил и три загубени фъмбъла. Без звездата си Дерик Хенри Тенеси отново изпитваше затруднения, като нападението натрупа само 169 ярда, а Танехил допринесе със 154 ярда пас.

Пасърът на „Стийлърс“ Бен Ротлисбъргър, който по време на мача зае 5-о място в класацията за всички времена по отношение на ярдовете за пас, отбеляза един тъчдаун на отбора си с куотърбек чийк, а останалите точки бяха отбелязани от кикъра Крис Босуел. Ротлисбъргър завърши със 148 ярда пас и без обрати.

Стийлърс подобряват резултата си на 7-6-1 и отново се борят за местата в плейофите. Тенеси пада до 9-5 със загубата и сега трябва да се разклати за първото място в AFC South.

Аризона Кардиналс в Детройт Лайънс 12:30

Детройтските лъвове изненадващо отпразнуваха втората си победа за сезона срещу Аризона Кардиналс. Немският ресивър Амон-Ра Сейнт Браун отново изигра важна роля, като отбеляза първия тъчдаун на Лъвовете. Сейнт Браун завърши мача с осем улова за 90 ярда. Неговият подавач Джаред Гоф записа 216 ярда и три тъчдауна.

Нападението на Кардиналите, водено от звездата Кайлър Мъри, имаше черен ден и не успя да влезе в крайната зона на Лъвовете до последните минути. Мъри хвърли 257 ярда и направи едно прекъсване.

С четвъртата си загуба за сезона „Кардиналите“ (10-4) губят връзка с най-добрите отбори в NFC. Детройтските лъвове подобриха резултата си до 2-11-1.

Далас Каубойс в Ню Йорк Джайънтс 21-6

С десетата си победа за сезона Каубоите подобриха добрата си позиция на върха в NFC East. Куотърбекът Дак Прескот и бегачът Езекиел Елиът отбелязаха по един тъчдаун, за да проправят пътя на Далас към победата. Защитникът на пасове Тревон Дигс също продължи изключителния си сезон, като осигури десетото си прехващане за годината.

Куотърбекът на гигантите Майк Гленън, който отново замества Даниел Джоунс, изигра своята роля за победата на Каубоите, като хвърли три прекъсвания, някои от които бяха стряскащи. Гленън не получи повече от 99 ярда и беше заменен от Джейк Фром в хода на играта.

Далас вече има рекорд от 10-4, докато Ню Йорк претърпя десетата си загуба за сезона и остава на последно място в Източната част на НФК (4-10).

Carolina Panthers в Buffalo Bills 24:14

Благодарение на осмата си победа за сезона Джош Алън и компания отново са на върха на класирането в AFC East. Bills не се отказаха от мача с Panthers и натрупаха комфортна преднина в началото. Два тъчдауна на куотърбека Джош Алън и един на бегача Девин Сингълтари дадоха на Бъфало преднина от 24:8 през третата четвърт.

Пантърите, които трябваше да влязат в мача без своя кикър Зейн Гонзалес, отново повериха нападението си на Кам Нютън. 32-годишният играч беше отговорен за двата тъчдауна на своя отбор (един пас и един рутинг тъчдаун), но дълго време не се справи със защитата на Билс. Нютън завърши мача със 158 точки и едно прекъсване.

С резултат 8-6 Билс все още се намират на близко разстояние от най-добрите отбори в АФК. След мач №15 Пантерите са с баланс 5-9.

Хюстън Тексанс в Джаксънвил Ягуарс 30-10

Проблемите на „Ягуарите“ продължиха и в първия мач на временния треньор Даръл Бевел. Срещу съперниците си от Хюстън Джаксънвил допусна 12-ата си загуба за сезона. Избор номер 1 Тревър Лорънс отново не успя да вкара тъчдаун, но от друга страна не допусна обрат. Пасърът завърши мача с 210 ярда пас.

От друга страна, неговият колега Дейвис Милс се представи достойно. Куотърбекът-новобранец завърши 19 от 30-те си опита и записа 209 ярда и два тъчдауна (и двата към ресивъра Брандин Кукс). Силното представяне на тексасците бе увенчано с 98-ярдов тъчдаун от връщащия удари Тремон Смит.

Сега Хюстън има три победи и единадесет загуби. С победата над Детройт Лайънс Джаксънвил засега си осигурява правото на избор № 1 в драфта през 2022 г.

New York Jets в Miami Dolphins 24:31

Делфините от Маями продължават впечатляващата си победна серия и празнуват шестата си поредна победа в затворен мач срещу Ню Йорк Джетс. Дълго време това изглеждаше по-скоро като изненадваща победа за „зелената банда“: След като Джетс поведоха със 17:7, Делфините направиха фойерверк в нападение и отбелязаха 17 поредни точки.

Джетс отново изравниха играта през четвъртата четвърт с pick-six, но Маями нямаше проблеми да си осигури победата в последвалия мач. Плеймейкърът Туа Таговайлоа завърши мача със 196 ярда пас, два тъчдауна и два интерсепшъна. Бегачът на делфините Дюк Джонсън добави още два тъчдауна.

Куотърбекът на „Джетс“ Зак Уилсън записа 170 ярда пас и пробяга един тъчдаун. След 14 мача Маями е с равен брой точки – 7-7, а Ню Йорк е с 3-11.