НФЛ: Чикаго Беърс едва не стигнаха до успеха със страхотна четвърт – късен фийлд гол спаси Питсбърг Стийлърс

Кикерът на Питсбърг Стийлърс Крис Босуел е героят на мача в понеделник вечер с късен фийлд гол. Чикагските мечки се събуждат твърде късно след три слаби четвърти с много грешки и само за малко да се върнат.

Мюнхен – В последния период на мача в понеделник вечер Питсбърг Стийлърс едва удържаха преднина пред Чикаго Беърс с 29:27.

Кикерът Крис Босуел се превърна в знаменития играч с късен фийлд гол 26 секунди преди края на мача.

Мечките избухват късно след дълъг дълбок сън

Дълго време изглеждаше, че победата на „Стийлърс“ е заслужена и по-ясна, след като „Мечките“ изоставаха с 20:6 в началото на четвъртата четвърт. Въпреки завръщането на контузения преди това бек Дейвид Монтгомъри, най-слабото нападение в лигата не успя да окаже по-голям натиск върху „Стийлърс“. Дори силната последна четвърт с 21 точки не беше достатъчна.

Новобранците на „Стийлърс“ бяха особено надеждни. За победата на „Стийлърс“ допринесе с два тъчдауна Пат Фрайермут, а бегачът Наджи Харис отбеляза тъчдаун в пети пореден мач.

Steelers: Бен Ротлисбъргър отново контролира играта

Куотърбекът на „Стийлърс“ Бен Ротлисбъргър потвърди последователното си представяне през последните седмици срещу „Беърс“, като постави своя кикър Босуел в позиция да вкара последния гол под натиск. „Големият Бен“ не допусна нито едно прекъсване срещу защитата на „Мечките“, като направи 21 от 30 паса за 205 ярда.

Неговият колега Джъстин Фийлдс го допълни с 291 преминаващи и 45 бързащи ярда, но хвърли интерсепшън, както и тъчдаун на Дарнел Муни. Той отново не успя да доближи навреме своя кикър Кайро Сантос до крайната зона на противника и не успя да изпълни последния си опит за фийлдгол от трудни 65 ярда.

Мечките (3-6) почиват следващата седмица, преди да приемат у дома Балтимор Рейвънс. Стийлърс (5-3) играят у дома срещу Детройт Лайънс през 10-та седмица на НФЛ.